ISKORISTILI SITUACIJU: Fenerbahče doveo centra koji je bio pred potpisom za Makabi Tel Aviv
Amerikanac je imao spreman dvogodišnji ugovor sa Ponosom Izraela
Košarkšai Fenerbahčea sezonu su okončali osvajanjem titule u šampionatu Turske, a u klubu su već počeli da rade na sklapanju tima za narednu sezonu.
Nando De Kolo je odmah posle osvajanja titule saopštio da završava karijeru, a klub će napustiti i Devon Hol koji se već oprostio od navijača.
Zbog svega toga uprava kluba je već uveliko radila na pojačanjima za narednu sezonu, a kako javljaju mediji iz Izraela Fenerbahče je već dogovorio dolazak Markusa Bingama.
U pitanju je američki centar koji je prethodnu sezonu proveo u UNIKS-u za koji je prosečno postizao 15,8 poena i 7,3 skoka po utakmici.
Bingam je dugo bio na radaru Makabija iz Tel Aviva, očekivalo se da potpiše dvogodišnji ugovor sa Ponosom Izraela, ali je napeta situacija na Bliskom istoku ipak presudila da do saradnje ne dođe, pa je Fenerbahče iskoristio priliku koja mu se ukazala i rešila problem na poziciji centra.