ИТАЛИЈАН О НЕУСПЕХУ ВЕЧИТИХ У ЕВРОЛИГИ: Тринкијери истакао највећи проблем Црвене звезде и Партизана
Иако је то био прокламовани циљ и ове сезоне, Црвена звезда и Партизан нису успели да се домогну плеј-офа Евролиге.
Партизан је у елитном такмичењу практично изгубио сезону оног тренутка када је из клуба отишао Жељко Обрадовић, док је Црвена звезда стигла до плеј-ина и у њему поражена од Барселоне, а то је проглашено за неуспехјер су улагања била велика.
Тему неуспеха вечитих у Евролиги, коментарисао је и бивши тренер црно-белих Андреа Тринкијери који је истакао шта је главни проблем по његовом мишљењу.
- Највећи проблем за Звезду, Партизан, Бајерн је што се у петак се убијеш да преживиш текму, а после 48 сати идеш у малу дворану у којој те чекају седам дана. И на тајм-ауту чујем мало шта им тренер каже: ‘Само трчите, само трчите, умреће’. Сви кажу да је добро да велика екипа изгуби. Једном, два пута, али да се дешава сваког викенда није добро за кошарку - рекао је Тринкијери за "Меридианспорт". - Нећеш ићи горе са малом екипом, ићи ћеш ка врху кад велике екипе направе нешто велико. Није добро да сваког викенда шест, седам тимова из Евролиге изгуби, јер се ствара привид да са мало пара могу да се направе велики успеси. А то се не може.