ITALIJAN O NEUSPEHU VEČITIH U EVROLIGI: Trinkijeri istakao najveći problem Crvene zvezde i Partizana
Iako je to bio proklamovani cilj i ove sezone, Crvena zvezda i Partizan nisu uspeli da se domognu plej-ofa Evrolige.
Partizan je u elitnom takmičenju praktično izgubio sezonu onog trenutka kada je iz kluba otišao Željko Obradović, dok je Crvena zvezda stigla do plej-ina i u njemu poražena od Barselone, a to je proglašeno za neuspehjer su ulaganja bila velika.
Temu neuspeha večitih u Evroligi, komentarisao je i bivši trener crno-belih Andrea Trinkijeri koji je istakao šta je glavni problem po njegovom mišljenju.
- Najveći problem za Zvezdu, Partizan, Bajern je što se u petak se ubiješ da preživiš tekmu, a posle 48 sati ideš u malu dvoranu u kojoj te čekaju sedam dana. I na tajm-autu čujem malo šta im trener kaže: ‘Samo trčite, samo trčite, umreće’. Svi kažu da je dobro da velika ekipa izgubi. Jednom, dva puta, ali da se dešava svakog vikenda nije dobro za košarku - rekao je Trinkijeri za "Meridiansport". - Nećeš ići gore sa malom ekipom, ići ćeš ka vrhu kad velike ekipe naprave nešto veliko. Nije dobro da svakog vikenda šest, sedam timova iz Evrolige izgubi, jer se stvara privid da sa malo para mogu da se naprave veliki uspesi. A to se ne može.