"ТО ЈЕ БИЛО ДОВОЉНО ЗА ЊИХОВУ ПОБЕДУ": Секулић се огласио након пораза у Београду
Тренер Дубаи зна шта је пресудило...
Тренер Дубаија Александар Секулић је изнео утиске након пораза од Партизана у трећој утакмици финалне серије АБА лиге (84:70).
Дошли су кошаркаши Дубаија у Београд са великом предношћу од 2-0 у финалној серији АБА лиге. Ипак, у Београдској арени су славили црно-бели резултатом 84:70.
Након меча се новинарима на конференцији за медије обратио тренер гостију Александар Секулић.
- Честитке Партизану на заслуженој победи. Мислим да од почетка сам осетио њихову већу жељу, радили су ствари много боље него ми. Дозволили смо им да направи два пзута серију и побегне на двоцифрену разлику. То је било довољно за победу. Покушавали смо да променимо нешто у другом полувремену, делимично смо успели, али смо у пресудним моментима правили превише грешака - започео је Секулић.
Зашто је било индивидуалних решења уместо тимске игре?
- И мени је изгледало тако, мора боље и сигурно ће бити боље. Не може индивидуално. И одбрана Партизана је данас била чвршћа и некако су зауставили креацију нашу. Није било целу утакмицу, али јесте на моменте, зато је и било тих индивидуалних ствари.
Да ли је тешко саставити петорку када има оволико квалитетних индивидуалаца?
- И Партизан има добре играче. У сличној смо ситуацији. Не бих рекао да су лоша екипа, таман посла. Није ми тешко да саставим петорку.
Шта се десило са нападачком потентношћу?
- Одредила је прва четвртина, реакција са клупе није била најбоља. Партизан пред оваквом публиком направи двоцифрену разлику – тешко је вратити се. Имали смо отворене шутеве, ситуације за екстра пас, али једноставно – то је био главни разлог што смо нападачки били мање ефикасни. Верујем да може боље - закључио је он