"TO JE BILO DOVOLJNO ZA NJIHOVU POBEDU": Sekulić se oglasio nakon poraza u Beogradu
Trener Dubai zna šta je presudilo...
Trener Dubaija Aleksandar Sekulić je izneo utiske nakon poraza od Partizana u trećoj utakmici finalne serije ABA lige (84:70).
Došli su košarkaši Dubaija u Beograd sa velikom prednošću od 2-0 u finalnoj seriji ABA lige. Ipak, u Beogradskoj areni su slavili crno-beli rezultatom 84:70.
Nakon meča se novinarima na konferenciji za medije obratio trener gostiju Aleksandar Sekulić.
- Čestitke Partizanu na zasluženoj pobedi. Mislim da od početka sam osetio njihovu veću želju, radili su stvari mnogo bolje nego mi. Dozvolili smo im da napravi dva pzuta seriju i pobegne na dvocifrenu razliku. To je bilo dovoljno za pobedu. Pokušavali smo da promenimo nešto u drugom poluvremenu, delimično smo uspeli, ali smo u presudnim momentima pravili previše grešaka - započeo je Sekulić.
Zašto je bilo individualnih rešenja umesto timske igre?
- I meni je izgledalo tako, mora bolje i sigurno će biti bolje. Ne može individualno. I odbrana Partizana je danas bila čvršća i nekako su zaustavili kreaciju našu. Nije bilo celu utakmicu, ali jeste na momente, zato je i bilo tih individualnih stvari.
Da li je teško sastaviti petorku kada ima ovoliko kvalitetnih individualaca?
- I Partizan ima dobre igrače. U sličnoj smo situaciji. Ne bih rekao da su loša ekipa, taman posla. Nije mi teško da sastavim petorku.
Šta se desilo sa napadačkom potentnošću?
- Odredila je prva četvrtina, reakcija sa klupe nije bila najbolja. Partizan pred ovakvom publikom napravi dvocifrenu razliku – teško je vratiti se. Imali smo otvorene šuteve, situacije za ekstra pas, ali jednostavno – to je bio glavni razlog što smo napadački bili manje efikasni. Verujem da može bolje - zaključio je on