"ЈОКИЋ НИЈЕ ИГРАО ДОБРО": Шекил О'Нил жестоко критиковао Србину након испадања Денвера
Не стишава се прича о испадању Денвер Нагетса већ у првој рунди плеј-офа НБА лиге, а сада је свој коментар дао и Шакил О’Нил, који је посебно апострофирао Николу Јокића.
Иако је Минесота играла без скоро пола тима, успела је да одбрани домаћи терен у све три утакмице и да након шест мечева савлада Денвер у првој рунди Запада.
Један од разлога за испадање Денвера су и нешто лошије игре Николе Јокића.
Управо је о партијама Србина причао и легендарни Шекил О’Нил, који је поручио да НБА звезде морају плеј-оф да играју сјајно.
- Јокић није играо добро по мом мишљењу. И ако причамо о великим играчима, посебно у плеј-офу, онда морају да играју сјајно. Нисам сигуран зашто је тако било. Мислим да то нема везе са одбраном Минесоте. Постигао је 28 поена, играо је добро, али то није било довољно. Да је убацио 35, 36 поена причали бисмо о бољој игри и његов партнер (Мареј) није играо добро - истакао је О'Нил.
И, док Чарлс Баркли сматра да је Руди Гобер главни разлог лоше игре Јокића, Шек је више мишљења да је проблем био у самом Николи, а пре свега у чињеници да је шутирао свега 19% за три.
Иначе, Минесота ће у наредној фази играти против Сан Антонио Спарса. У другом полуфиналу Западне конференције играће Оклахома и Лос Анђелес Лејкерси.