ЈОКИЋ ШЕРИФ У ТЕКСАСУ: Очајни Денвер пао и у Хјустону (ВИДЕО)

25.11.2023. 08:17
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Маестрална партија српског аса није помогла Нагетсима да прекину серију лоших резултата.

Кошаркаши Денвера доживелу су убедљив пораз на гостовању у Хјустону -  105:86. Катастрофу шампиона није могао да спречи ни сјајни Никола Јокић који је одиграо најбољи меч од почетка сезоне.

ПАРТИЗАН БЛИЗУ ЦИЉА, ЗВЕЗДА СВЕ ДАЉЕ: Најновија табела Евролиге!Večiti derbi, KoÅ¡arkaÅ¡ki večiti derbi

ПАРТИЗАН БЛИЗУ ЦИЉА, ЗВЕЗДА СВЕ ДАЉЕ: Најновија табела Евролиге!

ЧОВИЋ О СТАТУСУ БЈЕЛИЦЕ, ПА ПОТКАЧИО ТРЕНЕРА РИВАЛА: Нисмо дужни да ишта говоримо, може да му ШТЕТИNemanja Bjelica

ОБРАДОВИЋ НИКАД КРАЋИ: ”По ко зна који пут губимо због лоших одлука!Željko Obradović, KK Partizan

ОБРАДОВИЋ НИКАД КРАЋИ: ”По ко зна који пут губимо због лоших одлука!

Српски ас Никола Јокић провео је на паркету чак 42 минута, поигравао се са ривалима и  поново био на корак од новог трипл-дабла. Имао је монструозан учинак од 38 поена, 19 скокова и осам асистенција. Ипак, ни то није било довољно да се избегне четврти поораз у последњих пет утакмица и пад на пето место Западне конференције.

Утакмица у Тексасу било је једнисмерна улица. Хјустон је после прве четвртине имао предност од 10, а на полувремену од 17 поена разлике што је за лоше госте из Колорада било недостижно.

Како је меч одмицао, тако се настављала одлична игра Хјустона. Са друге стране, Денвер није успевао да пронађе прави ritamm, а било је јасно и то да Јокић неће добити адеквтно подршку од својих саиграча. Покушао је тренер Мајк Мелоун са изменама, тражио је праву комбинацију и држао Јокића 42 минута на паркету, али све то није било довољно како би се избегао пораз.

Најефикаснији је у редовима Хјустона био је Џејлен Гринс са 25 поена, Шенгун је бројао до 21, а додао је и 15 скокова и осам асистенција.

У Денверу се осим Николе Јокића истакао Калдвел-Поуп са 20 и Мајк Портер са 14 поена.