JOKIĆ ŠERIF U TEKSASU: Očajni Denver pao i u Hjustonu (VIDEO)

25.11.2023. 08:17
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia

Maestralna partija srpskog asa nije pomogla Nagetsima da prekinu seriju loših rezultata.

Košarkaši Denvera doživelu su ubedljiv poraz na gostovanju u Hjustonu -  105:86. Katastrofu šampiona nije mogao da spreči ni sjajni Nikola Jokić koji je odigrao najbolji meč od početka sezone.

PARTIZAN BLIZU CILJA, ZVEZDA SVE DALJE: Najnovija tabela Evrolige!Večiti derbi, Košarkaški večiti derbi

PARTIZAN BLIZU CILJA, ZVEZDA SVE DALJE: Najnovija tabela Evrolige!

ČOVIĆ O STATUSU BJELICE, PA POTKAČIO TRENERA RIVALA: Nismo dužni da išta govorimo, može da mu ŠTETINemanja Bjelica

OBRADOVIĆ NIKAD KRAĆI: ”Po ko zna koji put gubimo zbog loših odluka!Željko Obradović, KK Partizan

OBRADOVIĆ NIKAD KRAĆI: ”Po ko zna koji put gubimo zbog loših odluka!

Srpski as Nikola Jokić proveo je na parketu čak 42 minuta, poigravao se sa rivalima i  ponovo bio na korak od novog tripl-dabla. Imao je monstruozan učinak od 38 poena, 19 skokova i osam asistencija. Ipak, ni to nije bilo dovoljno da se izbegne četvrti pooraz u poslednjih pet utakmica i pad na peto mesto Zapadne konferencije.

Utakmica u Teksasu bilo je jednismerna ulica. Hjuston je posle prve četvrtine imao prednost od 10, a na poluvremenu od 17 poena razlike što je za loše goste iz Kolorada bilo nedostižno.

Kako je meč odmicao, tako se nastavljala odlična igra Hjustona. Sa druge strane, Denver nije uspevao da pronađe pravi ritamm, a bilo je jasno i to da Jokić neće dobiti adekvtno podršku od svojih saigrača. Pokušao je trener Majk Meloun sa izmenama, tražio je pravu kombinaciju i držao Jokića 42 minuta na parketu, ali sve to nije bilo dovoljno kako bi se izbegao poraz.

Najefikasniji je u redovima Hjustona bio je Džejlen Grins sa 25 poena, Šengun je brojao do 21, a dodao je i 15 skokova i osam asistencija.

U Denveru se osim Nikole Jokića istakao Kaldvel-Poup sa 20 i Majk Porter sa 14 poena.