ЈОВАНОВИЋ: Заслужујемо да се ова серија продужи

12.06.2022. 17:08
Vlada Jovanović
Влада Јовановић / Извор: МН Press

Мега савладала Црвену звезду и изједначила на 1-1.

Кошаркшаи Меге успели су да изборе мајсотрицу против Црвене звезде пошто су у другом мечу полуфиналне серије успели да се врате посл е15 поена заостатка и остваре победу 77:70. Био је то прави одговор екипе тренера Владе Јовановића која је у првом мечу доживела врло убедљив пораз.

Mozzart части: Квота на победу Србије је највећа на свету

ПОМЕШАО ДОБА ДАНА! Радоњић ће по лошем памтити јубилеј: Били смо екипа која није дошла на овај меч

ЗВЕЗДА ПАЛА У ДРУГОМ МЕЧУ: Мега славила и продужила полуфинале

- Честитам Звезди на фер и коректној игри. Без обзира на њихову прву победу у Пиониру, било нам је тешко да спремимо ову утакмицу. Честитао сам мојим играчима у свлачионици. Заслужујемо да се продужи ова серија, не због залагања у другом полувремену, него због целе сезоне - рекао је Влада Јовановић. - Ови момци су поштени, млади, раде добро већ десет месеци. Због њих ми је драго што је серија отишла у трећу утакмицу. Променили смо одбрану, али и енергетски приступ у другом полувремену. Они су имали проблема на нашу зонску одбрану, одрадили смо са већом агилношћу скок у нападу и одбрани. Ово је награда момцима за озбиљан рад целе сезоне. Драго ми је што смо сви ми показали да смо озбиљно схватили ову полуфиналну серију.

Мега је успела да продужи серију, а Јовановић сматра да су његови играч заслужили да играју и трећу утакмицу.

- Да се мало нашалим, пред први меч пола моје екипе једва је нашло улаз у Пионир. Поносан сам на оно што су момци направили, сматрам да смо заслужили да играмо трећу утакмицу. Посебна припрема за мајсторицу не постоји, све о смисли мотивације што би било речено, направило би контраефекат. Звезда и њени навијачи ће одрадити тај део посла. На мени је да момцима објасним да је то утакмица као свака друга, као што и јесте. После емотивног набоја, који је нормалан за старт такве утакмице, волео бих да одиграју меч као што је то био случај овде. Биће наравно далеко теже, на тешком терену, за тимове много већег квалитета од нас. Очекујем само да будемо прави - закључио је Јовановић.