(ВИДЕО): Лојд поцепао Армани, остали само дугмићи! Звезда славила у МИлану

18.11.2020. 22:42
Džordan Lojd
Џордан Лојд / Извор: МН Press

Црвено-бели пружили одличну партију.

Кошаркаши Црвене звезде забележили су и другу победу на гостовањима у Евролиги савладавши Армани резултатом 87:79 у деветој рунди елитног такмичења. Црвено-бели су показали да им тим из Милана лежи, с обзиром на то да су надиграли "манекене" шести пут заредом у елитном такмичењу. Поново је незаустављив био Џордан Лојд који је убацио 17 поена, а што је пресудно, поентирао је увек у врло важним тренуцима.

КАЛИНИЋ ОТВОРЕНО О РЕПРЕЗЕНТАЦИЈИ: Тренер мора да буде шмекер, мангуп и психолог, а играчи да се поштују (ВИДЕО)

Ко је најбољи фудбалер Црвене звезде? Катаи И Иванић као близанци

ФЕНОМЕНАЛАН ШПИЦ СТИЖЕ У ЗВЕЗДУ: Има 95 НАСТУПА за репрезентацију! Играо у енглеској ПРЕМИЈЕР лиги

ЈОВИЋ СВЕ ПРИЗНАО: Ево зашто се Србија није пласирала на Европско првенство

Резултатска клацкалица обележила је прво полувреме. Црвено-бели су се скупоценом тиму домаћина супроставили са расположеним стартером Емануелом Теријем, а са клупе је значајну улогу имао Џони О'Брајант. Армани је успео да у финишу уводне деонице стекне максималних пет поена предности, пошто је Калеб Таржевски сакупио шест поена.

Владимир Мицов и Кевин Пантер нису дозволили црвено-белима да се примакну, али се средином другог квартала пробудио Џордан Лојд. Истина, тим из Милана је поново стекао пет поена вишка, а онда је у финишу првог полувремена прорадила Звездина одбрана.

А, кад се игра чврсто на својој половини стигне и награда на другој страни. Црвено-бели су у последња три минута првог дела убацили 12 поена, а све је зачинио тројком Кори Волден са звуком сирене, 48:44 на полувремену за београдски тим. Лојд је убацио 10, Тејлор Рочести седам поена без промашаја, колико је убацио и Тери.

Наставила је Звезда да ломи "манекене" и на почетку треће деонице. После поена Огњена Кузмића са линије пенала гости су стекли плус 8, 52:44. Средином четвртине било је и девет поена предности, али је Армани успео да смањи на 62:60 захваљујући расположеном Мицову у 29. минуту.

И онда је на сцену опет крочио најбољи стрелац црвено-белих и Евролиге. Лојд је убацио четири поена у последњих 60 секунди трећег квартала, 66:60.

Звезда је после тројке Симоновића и нових поена Терија поново побегла на огромних девет поена вишка (73:64, 33. минут). Успели су гости да дођу идо доцифрене предности (76:66, 35. минут), али се Армани није предавао. Везао је домаћин пет поена, међутим то није обесхрабрило госте из Београда.

Лојд је у кризним моментима убацио важну тројку (79:71), а после најдужег напада који је трајао дуже од минута, Симоновић је поентирао за плус 10, 81:71 у 37. минуту, а онда и Волден за максималних 12 поена предности.

Армани - Црвена звезда 79:87 (23:18, 21:30, 16:18, 19:21)

ДВОРАНА: Медиоланум форум (без присуства гледалаца).

СУДИЈЕ: Матеј Болтаузер, Јозеф Бисанг, Петри Мантила.

АРМАНИ: Пантер 10, Ледеј 9, Мицов 13, Мораскини, Рол 10, Родригез 11 (5ас), Таржевски 6, Билиља, Дилејни 8, Шилдс 6, Брукс 2, Хајнс 2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 9 (3/3 за два, 1/1 за три), О'Брајант 11 (4ск), Хол 7, Волден 15, Лојд 17 (5ас), Давидовац 4, Лазић, Добрић, Симоновић 7, Јагодић-Куриџа 6, Кузмић 2, Тери 9 (7ск).