(VIDEO): Lojd pocepao Armani, ostali samo dugmići! Zvezda slavila u MIlanu

18.11.2020. 22:42
Džordan Lojd
Džordan Lojd / Izvor: MN Press

Crveno-beli pružili odličnu partiju.

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su i drugu pobedu na gostovanjima u Evroligi savladavši Armani rezultatom 87:79 u devetoj rundi elitnog takmičenja. Crveno-beli su pokazali da im tim iz Milana leži, s obzirom na to da su nadigrali "manekene" šesti put zaredom u elitnom takmičenju. Ponovo je nezaustavljiv bio Džordan Lojd koji je ubacio 17 poena, a što je presudno, poentirao je uvek u vrlo važnim trenucima.

KALINIĆ OTVORENO O REPREZENTACIJI: Trener mora da bude šmeker, mangup i psiholog, a igrači da se poštuju (VIDEO)

Ko je najbolji fudbaler Crvene zvezde? Katai I Ivanić kao blizanci

FENOMENALAN ŠPIC STIŽE U ZVEZDU: Ima 95 NASTUPA za reprezentaciju! Igrao u engleskoj PREMIJER ligi

JOVIĆ SVE PRIZNAO: Evo zašto se Srbija nije plasirala na Evropsko prvenstvo

Rezultatska klackalica obeležila je prvo poluvreme. Crveno-beli su se skupocenom timu domaćina suprostavili sa raspoloženim starterom Emanuelom Terijem, a sa klupe je značajnu ulogu imao Džoni O'Brajant. Armani je uspeo da u finišu uvodne deonice stekne maksimalnih pet poena prednosti, pošto je Kaleb Tarževski sakupio šest poena.

Vladimir Micov i Kevin Panter nisu dozvolili crveno-belima da se primaknu, ali se sredinom drugog kvartala probudio Džordan Lojd. Istina, tim iz Milana je ponovo stekao pet poena viška, a onda je u finišu prvog poluvremena proradila Zvezdina odbrana.

A, kad se igra čvrsto na svojoj polovini stigne i nagrada na drugoj strani. Crveno-beli su u poslednja tri minuta prvog dela ubacili 12 poena, a sve je začinio trojkom Kori Volden sa zvukom sirene, 48:44 na poluvremenu za beogradski tim. Lojd je ubacio 10, Tejlor Ročesti sedam poena bez promašaja, koliko je ubacio i Teri.

Nastavila je Zvezda da lomi "manekene" i na početku treće deonice. Posle poena Ognjena Kuzmića sa linije penala gosti su stekli plus 8, 52:44. Sredinom četvrtine bilo je i devet poena prednosti, ali je Armani uspeo da smanji na 62:60 zahvaljujući raspoloženom Micovu u 29. minutu.

I onda je na scenu opet kročio najbolji strelac crveno-belih i Evrolige. Lojd je ubacio četiri poena u poslednjih 60 sekundi trećeg kvartala, 66:60.

Zvezda je posle trojke Simonovića i novih poena Terija ponovo pobegla na ogromnih devet poena viška (73:64, 33. minut). Uspeli su gosti da dođu ido docifrene prednosti (76:66, 35. minut), ali se Armani nije predavao. Vezao je domaćin pet poena, međutim to nije obeshrabrilo goste iz Beograda.

Lojd je u kriznim momentima ubacio važnu trojku (79:71), a posle najdužeg napada koji je trajao duže od minuta, Simonović je poentirao za plus 10, 81:71 u 37. minutu, a onda i Volden za maksimalnih 12 poena prednosti.

Armani - Crvena zvezda 79:87 (23:18, 21:30, 16:18, 19:21)

DVORANA: Mediolanum forum (bez prisustva gledalaca).

SUDIJE: Matej Boltauzer, Jozef Bisang, Petri Mantila.

ARMANI: Panter 10, Ledej 9, Micov 13, Moraskini, Rol 10, Rodrigez 11 (5as), Tarževski 6, Bililja, Dilejni 8, Šilds 6, Bruks 2, Hajns 2.

CRVENA ZVEZDA: Ročesti 9 (3/3 za dva, 1/1 za tri), O'Brajant 11 (4sk), Hol 7, Volden 15, Lojd 17 (5as), Davidovac 4, Lazić, Dobrić, Simonović 7, Jagodić-Kuridža 6, Kuzmić 2, Teri 9 (7sk).