ПОМРАЧЕЊЕ У ДРУГОЈ ЧЕТВРТИНИ ОДРЕДИЛО ИСХОД: Звезда поражена од Албе (ФОТО)

22.10.2021. 18:23
Nikola Kalinić
Никола Калинић / Извор: МН Press

Трећи пораз црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде поражену су у петом колу Евролиге од Албе у дворани ''Александар Николић'' са 78:63 (12:10, 26:15, 20:21, 20:17) и тако претрпели трећи пораз у сезони, док је Алба остварила други тријумф.

У МОРУ ЛОШИХ, КОНАЧНО И ДОБРА ВЕСТ: Радоњић напада Албу са два нова кошаркаша у тиму

ЦРВЕНО-БЕЛИ У ПРОБЛЕМУ: Није се осећао добро - МОРА у изолацију!

ЈЕДИНО СРБИЈА И РУСИЈА: Водио бих само две репрезентације - прве речи новог селектора јасне као дан

Добар почетак је имала Звезда против Албе и стигла до раног вођства, али су гости мало по мало усплеи да се врате и стигну до вођства на крају прве деонице. Меч је преломљен у другој деоници када је Алба искористила сваку грешку црвено-белих, као и нервозу која се створила због неколико судијских одлука које су донеле и техничке грешке за Николу Калинића и тренера Дејана Радоњића. Алба је успела у другој четвртини да стигне и до 16 поена предности, а двоцифрено вођство су гости задржали и на велико одмору, иако је Звезда у једном тренутку направила и серију 10-0.

У наставку је Звезда покушавала да се врати у меч, али је Алба готов сваки пут имала одговор погађајући врло често и тројке што је додатно убијало сваки моментум црвено-белих. Покушавао је Дејан Радоњић са изменама да нешто промени, али није било резултата. Алба је настављала са својом игром, Звездина одбрана није била на нивоу претходних утакмица, па су гости прилично рутински привели меч крају и остварили тријумф

Кошаркаши Црвене звезде од 19 часова дочекују екипу немачке Албе у оквиру петог кола Евролиге, а утакмица се игра у дворани ''Александар Николић''.

Црвено-бели у овај меч улазе са статусом фаворита, а тренутно су на деветој позицији са две победе и пораза после четири одиграна кола, док је Алба 13. са једном победом и три пораза.

Тренер Дејан Радоњић на овом мечу неће моћи да рачуна на Николу Ивановића који је у изолацији пошто се сумња да је заражен корона вирусом, али ће зато у тиму бити Бранко Лазић који се опоравио од повреде и Маик Цирбес који је паузироа због корона вируса. Текстуални пренос меча можете пратити овде.

40. минут
Крај меча, Алба је славила 78:63.
38. минут
Алба има победу на дохват руке, води 71:57.
33. минут
Алба поново долази до максималних 16 поена предности 64:48 тројком Блата.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Алба је ипак задржала двоцифрену предност 58:46.
29. минут
Успела је Звезда да приђе на 53:44.
27. минут
Не успева Звезда да се спусти испод десет поена заостака, Алба води 51:38.
23. минут
Алба и даље чува двоцифрену предност 44:29.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Алба води 38:25.
17. минут
Звезда је серијом 8-0 смањила на 28:20, па је Израел Гонзалес затражио тајм-аут.
16. минут
Звезда је само два поена постигла у другој четвртини што Алба максимално користи и стиже до вођства 28:12.
14. минут
Алба повећава предност 22:12, после техничке грешке коју је добио Никола Калинић.
12. минут
Алба боља на почетку друге четвртине, гости воде 18:10. Дејан Радоњић је затражио тајм-аут.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Алба води 12:10.
9. минут
Мало поена у првој четвртини, Да Силва је погодио за изједначење 9:9.
5. минут
Алба успева да порекрене и поведе 7:6, али је Холинс тројком вратио предност Звезди 9:7.