POMRAČENJE U DRUGOJ ČETVRTINI ODREDILO ISHOD: Zvezda poražena od Albe (FOTO)

22.10.2021. 18:23
Nikola Kalinić
Nikola Kalinić / Izvor: MN Press

Treći poraz crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde poraženu su u petom kolu Evrolige od Albe u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' sa 78:63 (12:10, 26:15, 20:21, 20:17) i tako pretrpeli treći poraz u sezoni, dok je Alba ostvarila drugi trijumf.

U MORU LOŠIH, KONAČNO I DOBRA VEST: Radonjić napada Albu sa dva nova košarkaša u timu

CRVENO-BELI U PROBLEMU: Nije se osećao dobro - MORA u izolaciju!

JEDINO SRBIJA I RUSIJA: Vodio bih samo dve reprezentacije - prve reči novog selektora jasne kao dan

Dobar početak je imala Zvezda protiv Albe i stigla do ranog vođstva, ali su gosti malo po malo usplei da se vrate i stignu do vođstva na kraju prve deonice. Meč je prelomljen u drugoj deonici kada je Alba iskoristila svaku grešku crveno-belih, kao i nervozu koja se stvorila zbog nekoliko sudijskih odluka koje su donele i tehničke greške za Nikolu Kalinića i trenera Dejana Radonjića. Alba je uspela u drugoj četvrtini da stigne i do 16 poena prednosti, a dvocifreno vođstvo su gosti zadržali i na veliko odmoru, iako je Zvezda u jednom trenutku napravila i seriju 10-0.

U nastavku je Zvezda pokušavala da se vrati u meč, ali je Alba gotov svaki put imala odgovor pogađajući vrlo često i trojke što je dodatno ubijalo svaki momentum crveno-belih. Pokušavao je Dejan Radonjić sa izmenama da nešto promeni, ali nije bilo rezultata. Alba je nastavljala sa svojom igrom, Zvezdina odbrana nije bila na nivou prethodnih utakmica, pa su gosti prilično rutinski priveli meč kraju i ostvarili trijumf

Košarkaši Crvene zvezde od 19 časova dočekuju ekipu nemačke Albe u okviru petog kola Evrolige, a utakmica se igra u dvorani ''Aleksandar Nikolić''.

Crveno-beli u ovaj meč ulaze sa statusom favorita, a trenutno su na devetoj poziciji sa dve pobede i poraza posle četiri odigrana kola, dok je Alba 13. sa jednom pobedom i tri poraza.

Trener Dejan Radonjić na ovom meču neće moći da računa na Nikolu Ivanovića koji je u izolaciji pošto se sumnja da je zaražen korona virusom, ali će zato u timu biti Branko Lazić koji se oporavio od povrede i Maik Cirbes koji je pauziroa zbog korona virusa. Tekstualni prenos meča možete pratiti ovde.

40. minut
Kraj meča, Alba je slavila 78:63.
38. minut
Alba ima pobedu na dohvat ruke, vodi 71:57.
33. minut
Alba ponovo dolazi do maksimalnih 16 poena prednosti 64:48 trojkom Blata.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Alba je ipak zadržala dvocifrenu prednost 58:46.
29. minut
Uspela je Zvezda da priđe na 53:44.
27. minut
Ne uspeva Zvezda da se spusti ispod deset poena zaostaka, Alba vodi 51:38.
23. minut
Alba i dalje čuva dvocifrenu prednost 44:29.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Alba vodi 38:25.
17. minut
Zvezda je serijom 8-0 smanjila na 28:20, pa je Izrael Gonzales zatražio tajm-aut.
16. minut
Zvezda je samo dva poena postigla u drugoj četvrtini što Alba maksimalno koristi i stiže do vođstva 28:12.
14. minut
Alba povećava prednost 22:12, posle tehničke greške koju je dobio Nikola Kalinić.
12. minut
Alba bolja na početku druge četvrtine, gosti vode 18:10. Dejan Radonjić je zatražio tajm-aut.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Alba vodi 12:10.
9. minut
Malo poena u prvoj četvrtini, Da Silva je pogodio za izjednačenje 9:9.
5. minut
Alba uspeva da porekrene i povede 7:6, ali je Holins trojkom vratio prednost Zvezdi 9:7.