КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Звезда убедљива против Радничког - Црвено-бели заказали нови ВЕЧИТИ ДЕРБИ

11.02.2021. 20:42
Džordan Lojd
Џордан Лојд / Извор: МН Press

Игра "мачке и миша" у Новом Саду.

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су савладали крагујевачки Раднички у четвртфиналу Купа Радивоја Кораћа резултатом 108:47 (22:13, 27:12, 30:13, 29:9). Утакмица у Новом Саду била је практично решена после прве деонице, а до краја сусрета видели смо игру “мачке и миша”.

ХАОС НА ИСТОКУ СРБИЈЕ: Аутом улетео на терен и направио милионску штету (ВИДЕО)

САМО ОПОМЕНА ЗА ЛАЛАТОВИЋА: Дисциплинска комисија донела одлуку!

НЕЈМАР НЕУТЕШАН: "Туга је превелика, бол је неизмерна и стално плачем..." Не може да дође себи

Прво полувреме је било неизвесно само у почетник пет минута, међутим, чета Дејана Радоњића додала је гас и полувреме завршила са 24 поена предности – 49:25.

У других 20 минута виђена је иста слика. Црвено-бели су били немилосрдни, са дистанце су погађали Лојд, Лазић, Добрић… Популарни Радоња је успео да одмори најбоље, црногорски стручњак је пружио шансу свим кошаркашима. На крају, веома убедљива победа евролигаша који је овим тријумфом заказао још један “вечити дерби”, овај пут у полуфиналу Купа Радивоја Кораћа.

Најбољи у Црвеној звезди били су Бранко Лазић са 17 поена и Огњен Добрић који је убацио један мање.

Код Радничког се истакао Филип Думић који је био најефикаснији играч утакмице. Тридесетогодишњи плејмејкер постигао је 19 поена.

10. минут
Крај утакмице у Новом Саду. Црвена звезда - Раднички Крагујевац 108:47.
8. минут
Симанић погађа са три поена - 100:47.
6. минут
"Стотка" је близу - 94:46.
4. минут
Београдски клуб "одрађује" посао, шанса је пружена комплетном ростеру - 85:44.
ИВ Четвртина.
10. минут
Црвено-бели немају милости. Пред последњу четвртину резултат је 79:38.
8. минут
Добрић је ушао у велику серију. Огњен је погодио четири узастопне тројке - 74:32.
6. минут
У Новом Саду гледамо игру "мачке и миша". О'Брајант погађа за три поена - 65:29.
4. минут
Мајсторство Лојда долази до изражаја - 60:25.
2. минут
Лазић наставља да решета са дистанце - 55:25.
III Четвртина.
10. минут
Крај првог полувремена. Црвена звезда - Крагујевачки Раднички 49:25.
8. минут
Кузмић се разиграо! Неколико квалитетних позета центра из Добоја - 45:21.
6. минут
Апсолутна доминацића српског евролигаша. Шансу је добио млади Вујичић - 41:16.
2. минут
Пулени Дејана Радоњића су додали гас - 30:13.
II Четвртина.
10. минут
Прва четвртина је завршена. Црвено-бели су успоставили свој ритам и контролишу утакмицу у потпуности - 22:13.
8. минут
Бранко Лазић је везао пет поена, али Думић одговара тројком - 15:11.
6. минут
Резултатска клацкалица у првој деоници. Београдски клуб после закуцавања Лојда стиже до 10:8.