18°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

KUP RADIVOJA KORAĆA: Zvezda ubedljiva protiv Radničkog - Crveno-beli zakazali novi VEČITI DERBI

11.02.2021. 20:42
Džordan Lojd
Džordan Lojd / Izvor: MN Press

Igra "mačke i miša" u Novom Sadu.

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali kragujevački Radnički u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća rezultatom 108:47 (22:13, 27:12, 30:13, 29:9). Utakmica u Novom Sadu bila je praktično rešena posle prve deonice, a do kraja susreta videli smo igru “mačke i miša”.

HAOS NA ISTOKU SRBIJE: Autom uleteo na teren i napravio milionsku štetu (VIDEO)

SAMO OPOMENA ZA LALATOVIĆA: Disciplinska komisija donela odluku!

NEJMAR NEUTEŠAN: "Tuga je prevelika, bol je neizmerna i stalno plačem..." Ne može da dođe sebi

Prvo poluvreme je bilo neizvesno samo u početnik pet minuta, međutim, četa Dejana Radonjića dodala je gas i poluvreme završila sa 24 poena prednosti – 49:25.

U drugih 20 minuta viđena je ista slika. Crveno-beli su bili nemilosrdni, sa distance su pogađali Lojd, Lazić, Dobrić… Popularni Radonja je uspeo da odmori najbolje, crnogorski stručnjak je pružio šansu svim košarkašima. Na kraju, veoma ubedljiva pobeda evroligaša koji je ovim trijumfom zakazao još jedan “večiti derbi”, ovaj put u polufinalu Kupa Radivoja Koraća.

Najbolji u Crvenoj zvezdi bili su Branko Lazić sa 17 poena i Ognjen Dobrić koji je ubacio jedan manje.

Kod Radničkog se istakao Filip Dumić koji je bio najefikasniji igrač utakmice. Tridesetogodišnji plejmejker postigao je 19 poena.

10. minut
Kraj utakmice u Novom Sadu. Crvena zvezda - Radnički Kragujevac 108:47.
8. minut
Simanić pogađa sa tri poena - 100:47.
6. minut
"Stotka" je blizu - 94:46.
4. minut
Beogradski klub "odrađuje" posao, šansa je pružena kompletnom rosteru - 85:44.
IV Četvrtina.
10. minut
Crveno-beli nemaju milosti. Pred poslednju četvrtinu rezultat je 79:38.
8. minut
Dobrić je ušao u veliku seriju. Ognjen je pogodio četiri uzastopne trojke - 74:32.
6. minut
U Novom Sadu gledamo igru "mačke i miša". O'Brajant pogađa za tri poena - 65:29.
4. minut
Majstorstvo Lojda dolazi do izražaja - 60:25.
2. minut
Lazić nastavlja da rešeta sa distance - 55:25.
III Četvrtina.
10. minut
Kraj prvog poluvremena. Crvena zvezda - Kragujevački Radnički 49:25.
8. minut
Kuzmić se razigrao! Nekoliko kvalitetnih pozeta centra iz Doboja - 45:21.
6. minut
Apsolutna dominacića srpskog evroligaša. Šansu je dobio mladi Vujičić - 41:16.
2. minut
Puleni Dejana Radonjića su dodali gas - 30:13.
II Četvrtina.
10. minut
Prva četvrtina je završena. Crveno-beli su uspostavili svoj ritam i kontrolišu utakmicu u potpunosti - 22:13.
8. minut
Branko Lazić je vezao pet poena, ali Dumić odgovara trojkom - 15:11.
6. minut
Rezultatska klackalica u prvoj deonici. Beogradski klub posle zakucavanja Lojda stiže do 10:8.