СЕНЗАЦИЈА У АРЕНИ: Игокеа победила Партизан

12.11.2023. 21:51
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Велико изненађење.

Кошаркаши Партизана поражени су на свом терену од Игокее 89:91 (12:18, 22:30, 23:28, 32:15) у мечу седмог кола АБА лиге.

АБА ЛИГА: Мега ДЕМОЛИРАЛА Морнар!KK Mega

АБА ЛИГА: Мега ДЕМОЛИРАЛА Морнар!

ОЧЕКИВАНО ЛАКО: Нова победа Србије у квалификацијама за ЕПMarina Maljković

ОЧЕКИВАНО ЛАКО: Нова победа Србије у квалификацијама за ЕП

"ПУБЛИКА ЈЕ БИЛА ФЕР И НИКОГА НИЈЕ ВРЕЂАЛА": Тренер Задра се огласио након меча са Звездом!Danijel Jusup

Црно-бели су тако уписали други пораз у регионалном такмичењу, а Игокеа је приредила изненађење досадашњег тока сезоне.

Није почело добро по Партизан. На старту меча посебно је расположен био Атић и са брзих девет поена правио највише проблема домаћину.

Добру игру гости су наставили и у преосталом делу прве деонице као и настарту другог квартала, па је после поена Бошковића Игокеа повела са девет поена разлике.

То је натерало тренера Обрадовића да затражи тајм-аут приликом ког је био бесан залагањем играча на старту утакмице.

Ни након те реакције искусног стручњака није се много ситуација променила. Гости су наставили да шутирају феноменално споља. Наставила је да расте разлика тима из Лакташа који су на половини друге деонице имали плус 12.

Након тога је уследио одговор Партизана који је серијом 7:0 пришао на минус пет, али онда следи пет везаних поена Атића и Обрадовић је поново морао да тражи тајм-аут на два минута до краја првог полувремена. Поново је домаћи тим био лош после минута паузе. Лош пас је послао Анђушић, пукла је контра Игокее и нова тројка, овога пута Јеремића за плус 13.

До краја другог квартала гости су повећали на 14 поена суфицита.

Треба истаћи и да је најновије појачање Партизана, Бруно Кабокло дебитовао у црно-белом дресу.

АБА ЛИГА, СЕДМО КОЛО

ПАРТИЗАН - ИГОКЕА 89:91 (12:18, 22:30, 23:28, 32:15)

Дворана: Штарк арена

Судије: Милош Кољеншић, Јосип Радојковић, Лука Кардум

Партизан: Вукчевић 3, Ледеј 16, Аврамовић 7, Копривица 2, Смаилагић 6, Јарамаз 2, Нанели 7, Трифуновић 15, Анђушић 13, Понитка 8, Камински 8, Кабокло 2

Игокеа: Кондић 7, Бошковић 2, Атић 14, Танасковић 17, Станковић, Накић 3, Николић 10, Милосављевић 12, Марић 2, Јеремић 17, Муди 7

Солидно је кренуо Партизан у друго полувреме, спустили су се црно-бели на минус девет, али поново следи серија Игокее од 12:0 после четири тројке заредом и то је натерало Обрадовића да искористи два тајм-аута за мање од четири минута.

Након тога је заиграо домаћи тим нешто боље, али ни гости нису попуштали. Једноставно је екипа Владимира Јовановића имала одговор на сваку серију Партизана и пред последњих десет минута било је плус 19 за Игосе.

У последњем кварталу је Партизан кренуо на све или ништа. Стао је и напад Игокее, па су црно-бели на три минута до краја стигли на свега пет поена заостатка после друге везане тројке Уроша Трифуновића.

После поена Нанели са линије пенала, црно-бели су стигли на један посед разлике - 85:82. Уследила је права драма у Штарк арени. Зек Ледеј је био половичан са слободних бацања и на минут до краја било је два поена разлике за Игокеу. Трифуновић је украо лопту и погодио за изједначење, па је Јовановић морао да затражи тајм-аут. Семафор је показивао 50 секунди.

Зоран Николић је имао мис меч ситуацију у дуелу са Јарамазом, окренуо се центар упутио шут ка кошу, али је он био кратак и лопту је ухватио Ледеј. Судије су првобитно донеле одлуку да је Американац хватао лопту на цилиндру и да вреде поени гостију, али после прегледавања снимка одлука је преиначена и лопта је била за Партизан.

Камински је промашио тројку на другој страни, владала је потом велика борба за лопту, да би на крају исту ухватили Муди и Ледеј. Мртва лопта је после одбијанца доспела до играча Игокее. Муди је потом погодио после продора за вођство гостију на две секунде до краја.

Партизан није искористио напад и поражен је...

Танасковић и Јеремић су имали по 17 поена код победника. У тиму Партизана, Ледеј је имао 16, Трифуновић поен мање, а Анђушић 13 поена.