SENZACIJA U ARENI: Igokea pobedila Partizan

12.11.2023. 21:51
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Veliko iznenađenje.

Košarkaši Partizana poraženi su na svom terenu od Igokee 89:91 (12:18, 22:30, 23:28, 32:15) u meču sedmog kola ABA lige.

ABA LIGA: Mega DEMOLIRALA Mornar!KK Mega

ABA LIGA: Mega DEMOLIRALA Mornar!

OČEKIVANO LAKO: Nova pobeda Srbije u kvalifikacijama za EPMarina Maljković

OČEKIVANO LAKO: Nova pobeda Srbije u kvalifikacijama za EP

"PUBLIKA JE BILA FER I NIKOGA NIJE VREĐALA": Trener Zadra se oglasio nakon meča sa Zvezdom!Danijel Jusup

Crno-beli su tako upisali drugi poraz u regionalnom takmičenju, a Igokea je priredila iznenađenje dosadašnjeg toka sezone.

Nije počelo dobro po Partizan. Na startu meča posebno je raspoložen bio Atić i sa brzih devet poena pravio najviše problema domaćinu.

Dobru igru gosti su nastavili i u preostalom delu prve deonice kao i nastartu drugog kvartala, pa je posle poena Boškovića Igokea povela sa devet poena razlike.

To je nateralo trenera Obradovića da zatraži tajm-aut prilikom kog je bio besan zalaganjem igrača na startu utakmice.

Ni nakon te reakcije iskusnog stručnjaka nije se mnogo situacija promenila. Gosti su nastavili da šutiraju fenomenalno spolja. Nastavila je da raste razlika tima iz Laktaša koji su na polovini druge deonice imali plus 12.

Nakon toga je usledio odgovor Partizana koji je serijom 7:0 prišao na minus pet, ali onda sledi pet vezanih poena Atića i Obradović je ponovo morao da traži tajm-aut na dva minuta do kraja prvog poluvremena. Ponovo je domaći tim bio loš posle minuta pauze. Loš pas je poslao Anđušić, pukla je kontra Igokee i nova trojka, ovoga puta Jeremića za plus 13.

Do kraja drugog kvartala gosti su povećali na 14 poena suficita.

Treba istaći i da je najnovije pojačanje Partizana, Bruno Kaboklo debitovao u crno-belom dresu.

ABA LIGA, SEDMO KOLO

PARTIZAN - IGOKEA 89:91 (12:18, 22:30, 23:28, 32:15)

Dvorana: Štark arena

Sudije: Miloš Koljenšić, Josip Radojković, Luka Kardum

Partizan: Vukčević 3, Ledej 16, Avramović 7, Koprivica 2, Smailagić 6, Jaramaz 2, Naneli 7, Trifunović 15, Anđušić 13, Ponitka 8, Kaminski 8, Kaboklo 2

Igokea: Kondić 7, Bošković 2, Atić 14, Tanasković 17, Stanković, Nakić 3, Nikolić 10, Milosavljević 12, Marić 2, Jeremić 17, Mudi 7

Solidno je krenuo Partizan u drugo poluvreme, spustili su se crno-beli na minus devet, ali ponovo sledi serija Igokee od 12:0 posle četiri trojke zaredom i to je nateralo Obradovića da iskoristi dva tajm-auta za manje od četiri minuta.

Nakon toga je zaigrao domaći tim nešto bolje, ali ni gosti nisu popuštali. Jednostavno je ekipa Vladimira Jovanovića imala odgovor na svaku seriju Partizana i pred poslednjih deset minuta bilo je plus 19 za Igose.

U poslednjem kvartalu je Partizan krenuo na sve ili ništa. Stao je i napad Igokee, pa su crno-beli na tri minuta do kraja stigli na svega pet poena zaostatka posle druge vezane trojke Uroša Trifunovića.

Posle poena Naneli sa linije penala, crno-beli su stigli na jedan posed razlike - 85:82. Usledila je prava drama u Štark areni. Zek Ledej je bio polovičan sa slobodnih bacanja i na minut do kraja bilo je dva poena razlike za Igokeu. Trifunović je ukrao loptu i pogodio za izjednačenje, pa je Jovanović morao da zatraži tajm-aut. Semafor je pokazivao 50 sekundi.

Zoran Nikolić je imao mis meč situaciju u duelu sa Jaramazom, okrenuo se centar uputio šut ka košu, ali je on bio kratak i loptu je uhvatio Ledej. Sudije su prvobitno donele odluku da je Amerikanac hvatao loptu na cilindru i da vrede poeni gostiju, ali posle pregledavanja snimka odluka je preinačena i lopta je bila za Partizan.

Kaminski je promašio trojku na drugoj strani, vladala je potom velika borba za loptu, da bi na kraju istu uhvatili Mudi i Ledej. Mrtva lopta je posle odbijanca dospela do igrača Igokee. Mudi je potom pogodio posle prodora za vođstvo gostiju na dve sekunde do kraja.

Partizan nije iskoristio napad i poražen je...

Tanasković i Jeremić su imali po 17 poena kod pobednika. U timu Partizana, Ledej je imao 16, Trifunović poen manje, a Anđušić 13 poena.