Ледеј и Пантер донели први тријумф Партизану у финалу АБА лиге

13.06.2023. 18:46 22:18
Zek Ledej
Зек Ледеј / Извор: МН Press

Други меч је на програму у четвртак.

Кошаркаши Партизана повели су са 1:0 у финалној серији АБА лиге победом над Црвеном звездом 88:80 (29:21, 27:15, 17:25, 15:19).

ХОЋЕ ЛИ ЈОКИЋ БИТИ НА МУНДОБАСКЕТУ? Светислав Пешић се огласио о најбољем српском кошаркашу - и има шта да каже

ЈОКИЋ - НАЈБОЉИ ЕВРОПСКИ КОШАРКАШ СВИХ ВРЕМЕНА? Хрвати су сагласни, али Даниловић није

БОМБА ИЗ ЉУБЉАНЕ: Славни тренер преузео Цедевита Олимпију

Црно-бели су одиграли одлично у првом полувремену предвођени Кевином Пантером и поготово Зеком Ледејом који су збирно убацили 34 поена у првих 20 минута. Домаћин је играо атрактивно у нападу и врло борбено у одбрани, док су црвено-бели пружили бледу партију.

Тим Жељка Обрадовића је играо са много више енергије у прве две четвртине. Из добре одбране долазио је течан напад, а шутери Партизана су често остајали усамљени на шуту, што су максимално користили. Домаћин је погодио девет тројки, а Ледеј је био нерешива енигма за центре гостију.

Janis Papapetru i Ognjen Dobrić
Јанис Папапетру и Огњен Добрић / Извор: МН Press

Црвено-бели су успели да се пробуде у наставку меча. Предвођени Факундом Кампацом и Огњеном Добрићем гости су се постепено приближавали и после тројке Бена Бентила успели да стигну до 85:80 у последњем минуту меча.

Међутим, Партизан је успео да сачува предност и потпуно заслужено слави у уводном дуелу финалне серије. Друга утакмица је на програму у четвртак, такође у "Арени" у 20 часова.

Matijas Lesor i Alen Smailagić
Матијас Лесор и Ален Смаилагић / Извор: МН Press

Партизан – Црвена звезда 88:80 (29:21, 27:15, 17:25, 15:19)

Дворана: Штарк арена.

Гледалаца: 18.234.

Судије: Саша Пукл, Јосип Радојковић, Милан Недовић.

Партизан: Ледеј 24 (5ск), Аврамовић, Копривица, Пантер 19 (4ск, 4ас), Смаилагић 11 (4ск), Папапетру 1, Егзум 8 (4ск, 4ас), Нанели 3, Лесор 9 (5ск), Трифуновић, Анђушић 5, Мадар 8 (5ас, 4ск).

Црвена звезда: Лазаревић 2, Кампацо 15 (10ас, 4ск), Митровић 4, Лазић, Мартин 4, Добрић 17 (6ск, 4ас), Ивановић, Илић 4, Недовић 10, Марковић 3 (4ск, 3ас), Петрушев 11, Бентил 10 (5ск).

Цео ток меча могли сте да пратите уживо на нашем порталу.

40. минут
Тројка Бентила за 85:80. Папапетру је погодио само једно слободно бацање, 86:80. Промашио је Кампацо и то је крај за црвено-беле када је у питању први дуел финалне серије.
39. минут
Грешка Недовића, па промашај Мадара за три.
38. минут
Промашују Нанели, па Недовић, Мадар и Кампацо. Фаул Кампаца над Пантером. Прецизан капитен црно-белих са пенала, 85:77.
37. минут
Звезда је на само минус шест после контранапада 1:0 и поена Недовића, 83:77.
36. минут
Добрић поентира после офанзивног скока, 81:73. Пантер на супротној страни прецизан са линије за слободна бацања, 83:73.
35. минут
Смањују црвено-бели на једноцифрени минус, опет Добрић, 79:71. Узвраћа Ледеј, 81:71.
34. минут
Пантер кажњава с апенала техничку грешку Лазаревића. Мартин смањује на минус 10, 79:69.
33. минут
Важна тројка Мадара. Истом мером узвраћа Кампацо.
32. минут
Први поени Ледеја у другом полувремену, 75:61. Звезда минут и по без поена, а онда Недовић погађа тројку, 75:64.

4/4

30. минут
Тројка Добрића који је најефикаснији у гостујућем тиму са 13 поена. Црвено-бели су пришли на минус 10 после контранапада и поена Бентила, 71:61. Прекида серију Лесор, 73:61.
28. минут
И Егзум је поентирао из игре, поново се Партизан одлепио на огромних плус 18, 71:53. Кампацо одговара тројком, 71:56.
26. минут
Каква минијатура Смаилагића. Атрактивно је два пута поентирао, други пут уз личну грешку Петрушева, 66:49.
25. минут
Петрушев није добацио ни до обруча шутирају тројку, Егзум је са линије за слободна бацања  поентирао једном, 61:47. Поново Добрић, 61:49.
24. минут
Мини серија гостију и Добрића 4:0. Прекида то Смаилагић из окрета, а онда тројка Кампаца, 60:45.
22. минут
Петрушев је погодио два пенала, а онда брутално закуцавање Смаилагића, 58:38.

3/4

Zek Ledej
Зек Ледеј / Извор: Србија Данас/Милана Павковић

20. минут
Егзибициона партија Партизана, ново закуцавање Ледеја који је сакупио 20 поена до великог одмора. Црно-бели су одлични и у одбрани, довољно за плус 20 на полувремену, 56:36.,
19. минут
Тројка Мадара, на супротној страни је закуцао Илић, 54:34.
18. минут
Ледеј је незадржив. Забележио је 18 поена, погодивши седам шутева из игре из девет покушаја (3/3 за три), 51:31.
17. минут
Црвено-бели су очајни у нападу, Партизан користи бонус гостију, везао је пет погођених слободних бацања, сада је већ плус 20, 47:27.
15. минут
Партизан је имао и плус 15, Звезда лошије изводи слободна бацања од домаћина. Анђушић из трећег покушаја убацује тројку, 42:25.
14. минут
Ледеј је нерешива енигма за црвено-беле, крилни центар је на 13 поена - 37:23. Максимална предност за црно-беле до сада.
13. минут
Добрић је постигао прве поене за госте у другој деоници. Кевин пантер има три личлне грешке већ у 13. минуту, 34:23.
12. минут
Пантер је неумољив у шуту за три, постигао је 14 поена. А, онда још једна одличлна одбрана домаћина и закуцавање Ледеја у контранападу. Партизан игра одлично и води 34:21.

2/4

10. минут
Мартин је постигао последње поена у уводном кварталу, 29:21 за Партизан.
9. минут
Располоћен је и Лесор, погодио је уз фаул Петрушева - плус 13, 29:16. А, онда невероватна тројка Недовића у последњој секунди напада, 29:19.
8. минут
Марковић је смањио минус црвено-белих поенима са дистанце, али на исти начин одговара Пантер. Капитен црно-белих већ има девет поена, 21:12. Петрушев је смањио на 21:14, а онда је Ледеј још једном био прецизан за три, 24:14.  Лесор је искористио намерну личну грешку Мартина, расте предност црно-белих 26:14.
6. минут
Сада серија Партизана 5:0. Ледеј је био прецизан у шуту за три поена, а онда је поентирао и Мадар у контранападу, 18:9.
5. минут
Кампацо је погодио прву тројку за госте. Митровић се затим уписао у листу стрлеаца, 13:9.
4. минут
Врло расположен је Пантер, двојка уз додатно слободно бацање, а онда тројка Нанелија, 13:4.
2. минут
Бентил је постигао прве поене на утакмици са линије пенала, 0:2. Пнатер погађа тројку 3:2, затим је прецизан и Ледеј, 5:2.

Меч је почео.

Стартне петорке

Партизан: Мадар, Пантер, Нанели, Ледеј, Смаилагић.

Црвена звезда: Кампацо, Лазић, Добрић, Бентил, Митровић.

Прва два финална дуела се играју у “Арени” 13. и 15. јуна, док ће Звезда дочекати комшије 18. јуна и, уколико буде потребе, 20. јуна. Ако буде 2:2 мајсторица је на програму 22. јуна на терену Партизана.

19:32 Црвена звезда ће бити ослабљена у првом мечу финала, у тиму неће бити Лука Вилдоза. Са друге стране, у саставу Партизана је опорављени Алекса Аврамовић.