Одлична вест за навијаче Партизана стиже из Истанбула, Пирејци добили атински дерби (ВИДЕО)

(УЖИВО) Барселона - Партизан

ВЕЛИКИ ГРОБАР: Шта је то Весели рекао Аврамовићу у предигри дуела Барселоне и Партизана? (ВИДЕО)Aleksa Avramović i Jan Veseli

МИЛИЧИЋ УДАРИО НА ЖЕЉКА: То се тако не ради! (ВИДЕО)Željko Obradović i Darko Miličić

МИЛИЧИЋ УДАРИО НА ЖЕЉКА: То се тако не ради! (ВИДЕО)

Фенербахче је убедљиво савладао Валенсију 118:88 у утакмици 29. кола Евролиге, а шпански тим је у овом тренутку највећи противник црно-белих у борби за пласман у плеј-ин.

Домаћин је “разнео” госте у другој четвртини (35:18), па је већ на полувремену имао плус 20 – 57:37. Био је ово трећи везани тријумф за тим Шарунаса Јасикевичијуса и четврти узастопни неуспех Валенсије у Евролиги.

Најефикаснији у победничком тиму је био Тајлер Дорси са 28 поена уз невероватн шут за три поена (8/9). Српски репрезентативац Марко Гудурић је постигао осам поена.

На другој страни Брендон Дејвис је забележио 18 поена, док се Стефан Јовић није уписао у листу стрелаца (четири асистенције).

Врели атински дерби је припао домаћину - Олимпијакос - Панатинаикос 71:65. Гост је боље започео утакмицу, али су Пирејци на крилима Мозеса Рајта преокренули резултат.

Амерички центар је био најефикаснији са 19 поена, пратио га је Алек Питерс са 11. У екипи Панатинаикоса истакли су се Кендрик Нан са 17 поена (седам изгубљених лопти), Матијас Лесор са 11 поена и шест скокова и Константинос Митоглу са 11 поена и чак 16 ухваћених лопти.