14°C
16.05.2024.
117.1216
108.2155

AVRAMOVIĆ NIJE MOGAO SAM! Partizan NESTAO sa terena u poslednjoj četvrtini, sledi paklena borba za TOP 10 Evrolige

14.03.2024. 19:20
el
el / Izvor: Foto: Euroleague

Između desete i petnaeste pozicije odlučivaće nijanse.

Košarkaši Partizana izgubili su od Barselone u Španiji u meču 29. kola Evrolige rezultatom 94:76 i tako sebi dodatno otežali brobu za plej-in.

"Ljudi moraju da shvate da bez Partizana nema reprezentacije"Partizan

"Ljudi moraju da shvate da bez Partizana nema reprezentacije"

GROBARE BOLI DOK GLEDAJU: Svi porazi Partizana na JEDNU loptu (VIDEO) Odlučivati šutem ili BRANITI zadnji napad?Željko Obradović, KK Partizan

BARSELONA - PARTIZAN 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8)

Dvorana: Blaugrana.

Kapacitet: 7.585.

Sudije: Olegs Latiševs (Letonija), Pjotr Pastušak (Poljska), Arturas Šukis (Litvanija).

BARSELONA: Da Silva, Veseli 8, Brizuela, Rubio 7 (6 sk, 5 as), Kalinić 9, Satoranski 7, Ernangomez 15, Laprovitola 17 (5/8 za tri), Brines 6, Parker 12, Jokubaitis 13, Para
PARTIZAN: Ledej 16 (6 sk), Avramović 27, Panter 6, Smailagić 4, Jaramaz, Naneli 7, Trifunović, Anđušić 3, Doužer 4, Ponitka, Kaminski 6, Kaboklo 3.

Crno-beli su trenutno na deobi desetog mesta, imaju identičan skor kao Valensija (13:15), dok je Barselona drugoplasirana sa 19:9. U sastavu Partizana nema Džejlena Smita i Balše Koprivice.

Dobro je Partizan otvorio meč i poveo sa 6:0, međutim Barselonu to nije poremetilo, te su Katalonci igrali u naletima, i uz čvrstu odbranu uspeli da drže zaostatak, sve do završnice prve četvrtine, kada su i preokrenuli, te na prvi odmor otišli sa 29:24.

Razigrao se Riki Rubio koji je delio sjajne lopte, a egzekuciju je pratio Laprovitola, te je prednost u jednom trenu bila +9 za domaće, a onda se Partizan trojkama Avramovića i Anđušića vratio u igru.

Dosta su crno-beli gubili lopte, Barselona je to kažnjavala, ali je goste u igri držao neverovatni Aleksa Avramović, koji je u prvom poluvremenu dao impresivnih 19 poena. Na pauzu, Partizan je otišao sa -3 (51:48).

Loš početak drugog poluvremena za četu Željka Obradovića. Ušli su domaći u seriju, bilo je i +15, a onda je Ledej vezao šest poena za par sekundi, iz tri napada i na krilima toga Partizan se vratio, te sa -6 ušao u zadnji period.

A onda...Potpuni krah u četvrtoj deonici, crno-beli su bili slepi u napadu, dok je odbrana pucala po svim šavovima, za ubedljiv poraz u Kataloniji. U ovom periodu ekipa Željka Obradovića ubacila je svega osam poena, od čega četiri u samom finišu kada je sve bilo rešeno.

Aleksa Avramović držao je svoju ekipu u prvom poluvremenu sa 19 postignutih poena, u nastavku je takođe poveo, ali nije imao snage te je stao na 27. Izostala je podrška ostalih, jedino ga je ispratio donekle Zek Ledej, dok je Kevin Panter takođe nizao silne promašaje u momentima kada se lomio meč.

Kraj meča.
39. minut
Sve je stalo kod gostiju, Barsa to rutinski koristi. Ne ide šut Partizanu, domaćin odrađuje posao.
37. minut
Bez ikakve ideje Partizan u napadu. Puca po šavovima gostujući tim i u odbrani - +16 za Barselonu.
35. minut
Laprovitola duga trojka - 84:70. Sada Barsa dominira terenom. Rafal Španaca, Jokubaitis za tri.
33. minut
Abrines trojka 81:70. Gubi loptu Partizan. Nemaju snage crno-beli da organizuju dobar napad. Faul u napadu Partizana.
32. minut
Faul u napadu Ledeja. Ernangomez zakucava 78:70. Anđušić ne pogađa ni obruč.
31. minut
Ledej iz okreta 74:70. Ernangomez ubacuje loptu u obruč - 76:70.
Kraj treće deonice
30. minut
Kaminski na liniji penala - samo jedno pogađa - 74:66. Panter na liniji za slobodna bacanja - 74:68.
29. minut
Monstruozno zakucavanje Satoranskog - 74:63. Kaminski pored Kalinića poentira 74:65.
27. minut
Dobra odbrana crno-belih, u konfuziji domaćin. Nisu šutnuli na vreme, Panter ponovo ne pogađa. Veseli laki poeni 69:58. Priznaće se poeni Alekse, skinut šut sa obruča - 69:60. Laprovitola nova trojka 72:60. Avramović vraća trojku.
26. minut
Avramović za tri ne pogađa, isto i Rubio, kuca Ledej, a onda Zek daje još dva pa dva poena. Šest njegovih poena u roku od nekoliko sekundi 67:58.
25. minut
Kaminski je pokušao na snagu, ali nije uspeo. Rubio za tri 67:52.
24. minut
Dug napad Partizana, bezuspešno. Kalinić brzo za tri, ponovo +9 za domaće (61:52). Džbari Parker za tri, dvocifrena prednost 64:52. Tajm-aut Obradović.
23. minut
Panter ni sada ne pogađa za tri. Ernangomez sa penala ništa.
22. minut
Doužer na ulaz, pogađa. Parker iz trećeg napaada Barse 56:50.Ponitka promašuje zicer, Smailagić popravlja , a onda kuca Ernangomez 58:52.
21. minut
Faul Ernangomeza u napadu. Doužer, ne ide sa poludistance. Kalinić za tri 54:48.
Kraj druge četvrtine - 51:48.
20. minut
Onda i gube crno-beli lopte, Parker ukucava to. Naneli trojka 51:48 i to preko Džabarija Parkera. Ukrao je Partizan loptu, ali nije video Naneli da ističe vreme.
19. minut
Panter poludistanca - 49:45. Laprovitola sada promašuje za tri, Avramović preduga trojka, nije ušlo, ali krade Aleksa loptu.
18. minut
Nestvarni Avramović- trojka, a onda vraća Laprovitola 47:43. Satoranski laki poeni 49:43.
17. minut
Kalinić pogađa bacanje - 41:38. Avramović opet na ulaz, furiozno 41:40. Laprovitola pogađa trojku 44:40.
16. minut
Oskar ne pogađa. Smailagić sa penala donosi egal 38:38. Vseli lako poentira 40:38.
15. minut
Anđušić trojka 37:34.  Satoranski na penalu 1/2 - 38:34. Naneli sa poludistance 38:36.
14. minut
Aleksa za tri - 37:31.Gubi Barsa loptu.
13 minut
Sjajna akcija Rubio - Ernangomez, a onda Avramović ne pogađa, a onda Anđišić promašuje dve trojke. Abrines kažnjava 37:28.
12. minut
Ledej na penalu - 2/2. Dobra odbrana Smailagića, nije Barsa stigla da šutne. Avramović ponovo impreivan 32:28.
11. minut
Ernangomez na snagu i mozak - 2+1 - 32:24. Naneli ne pogađa. Abrines ne pogađa za tri.
Kraj prve četvrtine.
10. minut
Ernangomez na bacanjima - 27:24. Doužer ne pogađa poludistancu. Jokubaitis iz koraka unazad 29:24.
9. minut
Rubio ima dva bacanja - siguran 21:20. Gubi Doužer loptu, Barsa kažnjava 23:20. Doužer na liniji penala - 2/2- 23:22. Rubio na prodor 25:22. Prodor Nanelija 25:24.
8. minut
Laki poeni Litvanca u dresu Barse. Parker krade i ima 2+1 - 19:18. Doužer ne pogađa za tri, Ledej za dva da - 19:20
7. minut
Panter promašuje za tri. Jokubaitis trojka - 14:16. Kaminski ne pogađa za tri, ali Ledej popravlja za dva - 14:18.
6. minut
Satoranski promašuje sada, isto kao i Avramović. Dobra odbrana Pantera, a onda Kaminski lepo gradi sebi poziciju i pogaa 9:16. Veseli iz teške pozicije 11:16.
5. minut
Avramović još jednom imresivan ulaz - 9:14. Faul u napadu Kalinića, a onda ga posle promašaja Ledeja pravi i Ponitka.
4. minut
Aleksa, trojka od tablu 5:10. Satoranski za dva - 7:10. Panter dolazi do poena, igra se brzo 7:12. Kalinić sam - 9:12.
3. minut
Džabari Parker flouterom do poena 2:6. Sada bacanja za Kaminskog - koristi jedno 2:7. Laprovitola za tri - 5:7.
2. minut
Panter neprecizan sa poludistance. Izgubljena lopta domaćih. Ledej ima dva bacanja, nakon sjajnog poteza Kaminskog. Precizan oba puta 0:4.  Barsa ne pogađa za tri, Avramović polaže 0:6.
1. minut
Avramović otvara meč polaganjem 0:2. Satoranski promašuje za tri.
1. minut
Počeo je susret Barselone i Partizana. Startna postava crno-belih: Avramović, Panter, Ponitka, Ledej, Kaminski.

Uoči meča:

Pre susreta došlo je i do koškanja navijača Barselone sa Grobarima, koji su seli na mesta namenjena domaćem klubu.

U prvom meču ovogodišnje Evrolige između ova dva tima pred domaćom publikom, Partizan je doživeo poraz 83:92.

Što se tiče izostanaka, i jedan i drugi trener će imati sve igrače na raspolaganju.