ДА ЛИ СТЕ ВИДЕЛИ ВЕЋУ МАГИЈУ ОД КАМПАЦА? Аргентинац пресудио највећем ривалу

01.10.2023. 20:55
Fakundo Kampaco
Факундо Кампацо / Извор: МН Press

Чаробан је.

Реал Мадрид је победио Барселону резултатом 86:79 (14:13, 23:20, 22:17, 27:29) у другом колу шпанског првенства.

"ВРАТИО САМ СЕ ДА ОДБРАНИМО ТИТУЛУ" Имао три јаке понуде, потписао ЗА ПАРТИЗАН

ПАВИЋЕВИЋ ПРЕД НАРЕДНИ МЕЧ: "Најлакше је спремити утакмицу са Партизаном"

НОВА РОКАДА: Портланд проследио Холидеја у Бостон

Вођени повратником Факундом Кампацом, који је имао 17 поена и пет асистенција, расположени Мадриђани су у прегазили највећег ривала у другом полувремену и уписали другу победу ове сезоне. Било је 30:31 на семафору, пред крај друге четвртине, када је започета серија екипе тренера Ћуса Матеа.

Шпанске ривале сада очекује старт Евролиге, Барселона дочекује Анадолу Ефес, Мадриђани гостују у Виторији.

До полувремена је било 37:33, у трећој 48:36, а онда и максималних 82:66, када је домаћин повукао најјачу поставу с терена и понудио Каталонцима пристојан пораз. Никола Калинић (10 поена, 4 скока) одиграо је солидну утакмицу и био међу бољима у индиспонираној постави новог тренера Рођера Гримауа.

Била је ово већ друга победа "краљевића" ове сезоне у "Ел класико" дербијима, након летошњег у полуфиналу Суперкупа.

Реал Мадрид: Поарије 22, 8 ск, 2 ас, Кампацо 17, 5 ас, Муса 13, 2 ск, 5 ас, Љуљ 9, Дијане 9, 8 ск, Хезобња 5, 2 ск, Фернандез 4, 4 ск, Јабуселе 3, 6 ск, Абалде 2, Ндиаје 2, Козер, Родригез.

Барселона: Бризуела 14, Јокубаитис 12, 5 ск, 4 ас, Лапровитола 10, 2 ск, 4 ас, Калинић 10, 4 ск, Нађи 8, 4 ск, Паркер 7, 2 ск, Пара 5, 8 ск, Ернангомез 4, 2 ск, Абринес 3, 2 ск, Да Силва 2, 2 ск, Саторански 2, 5 ск, 4 ас, Весели 2, 6 ск.