01.10.2023. 20:55
Fakundo Kampaco
Fakundo Kampaco / Izvor: MN Press

Čaroban je.

Real Madrid je pobedio Barselonu rezultatom 86:79 (14:13, 23:20, 22:17, 27:29) u drugom kolu španskog prvenstva.

"VRATIO SAM SE DA ODBRANIMO TITULU" Imao tri jake ponude, potpisao ZA PARTIZAN

PAVIĆEVIĆ PRED NAREDNI MEČ: "Najlakše je spremiti utakmicu sa Partizanom"

NOVA ROKADA: Portland prosledio Holideja u Boston

Vođeni povratnikom Fakundom Kampacom, koji je imao 17 poena i pet asistencija, raspoloženi Madriđani su u pregazili najvećeg rivala u drugom poluvremenu i upisali drugu pobedu ove sezone. Bilo je 30:31 na semaforu, pred kraj druge četvrtine, kada je započeta serija ekipe trenera Ćusa Matea.

Španske rivale sada očekuje start Evrolige, Barselona dočekuje Anadolu Efes, Madriđani gostuju u Vitoriji.

Do poluvremena je bilo 37:33, u trećoj 48:36, a onda i maksimalnih 82:66, kada je domaćin povukao najjaču postavu s terena i ponudio Kataloncima pristojan poraz. Nikola Kalinić (10 poena, 4 skoka) odigrao je solidnu utakmicu i bio među boljima u indisponiranoj postavi novog trenera Rođera Grimaua.

Bila je ovo već druga pobeda "kraljevića" ove sezone u "El klasiko" derbijima, nakon letošnjeg u polufinalu Superkupa.

Real Madrid: Poarije 22, 8 sk, 2 as, Kampaco 17, 5 as, Musa 13, 2 sk, 5 as, Ljulj 9, Dijane 9, 8 sk, Hezobnja 5, 2 sk, Fernandez 4, 4 sk, Jabusele 3, 6 sk, Abalde 2, Ndiaje 2, Kozer, Rodrigez.

Barselona: Brizuela 14, Jokubaitis 12, 5 sk, 4 as, Laprovitola 10, 2 sk, 4 as, Kalinić 10, 4 sk, Nađi 8, 4 sk, Parker 7, 2 sk, Para 5, 8 sk, Ernangomez 4, 2 sk, Abrines 3, 2 sk, Da Silva 2, 2 sk, Satoranski 2, 5 sk, 4 as, Veseli 2, 6 sk.