РЕАЛ ИСПУСТИО +21 ПРОТИВ УНИКАХЕ: Краљевски клуб забележио први пораз ове сезоне

19.11.2023. 14:37
Mario Hezonja
Марио Хезоња / Извор: МН Press

Сада су непоражени "само" у Евролиги.

Кошаркашки клуб Реал Мадрид забележио је први пораз у сезони. Уникаха је у утакмици 10. кола АЦБ лиге била боља резултатом 99:93.

АБА: Словенци шокирали Мегу у БеоградуMega - Krka

АБА: Словенци шокирали Мегу у Београду

НАВИКАО ЈЕ У ЕВРОЛИГИ НА ДРУГАЧИЈЕ НАВИЈАЊЕ: Бесан на фанове после пораза од Никса (ВИДЕО)Deni Avdija, Dante Egzum

СА ЗВЕЗДОМ ЈЕ ОСВОЈИО ТИТУЛУ: Имају можда и најјачи састав у својој дугогодишњој историјиJanis Sferopulos, KK Crvena zvezda

Имао је актуелни шампион Европе и 21 поен предности, али је Уникаха одличном игром у другом полувремену успела да истопи предност ривала, а затим и преокрене и остане концентрисанија у завршници.

Ни одлична пратија Факунда Кампаца није помогла Краљевском клубу. Аргентинац је постигао 18 поена, уз пет асистенција.

Најзаслужнији за победу Уникахе био је  Дејвид Кревиш са 23 поена, шест скокова и једном асистенцијом. Тејлор га је пратио са 19 поена, четири проигравања и три ухваћене лопте. Двоцифрени су били и Картер са 13 и Калиноски са 11 поена, а Нихад Ђедовић је убацио девет поена за 23 минута на терену.

Код Реала се истакао још и Марио Хезоња са 14 поена и три скока, Серхио Родригез је додао 11 поена, а Џанан Муса 10.

На два и по минута до краја Уникаха је имала 2. Било је 87:85, а Габријел Дек је направио очигледне кораке, међутим судије нису реаговале.

Реал је и даље лидер на табели са скором 9-1, док је Уникаха друга са учинком 7-3.

Реал Мадриду следи утакмица са Албом у Евролиги, у којој је и даље непоражен.