21°C
06.05.2024.
117.1117
109.3684

REAL ISPUSTIO +21 PROTIV UNIKAHE: Kraljevski klub zabeležio prvi poraz ove sezone

19.11.2023. 14:37
Mario Hezonja
Mario Hezonja / Izvor: MN Press

Sada su neporaženi "samo" u Evroligi.

Košarkaški klub Real Madrid zabeležio je prvi poraz u sezoni. Unikaha je u utakmici 10. kola ACB lige bila bolja rezultatom 99:93.

ABA: Slovenci šokirali Megu u BeograduMega - Krka

ABA: Slovenci šokirali Megu u Beogradu

NAVIKAO JE U EVROLIGI NA DRUGAČIJE NAVIJANJE: Besan na fanove posle poraza od Niksa (VIDEO)Deni Avdija, Dante Egzum

SA ZVEZDOM JE OSVOJIO TITULU: Imaju možda i najjači sastav u svojoj dugogodišnjoj istorijiJanis Sferopulos, KK Crvena zvezda

Imao je aktuelni šampion Evrope i 21 poen prednosti, ali je Unikaha odličnom igrom u drugom poluvremenu uspela da istopi prednost rivala, a zatim i preokrene i ostane koncentrisanija u završnici.

Ni odlična pratija Fakunda Kampaca nije pomogla Kraljevskom klubu. Argentinac je postigao 18 poena, uz pet asistencija.

Najzaslužniji za pobedu Unikahe bio je  Dejvid Kreviš sa 23 poena, šest skokova i jednom asistencijom. Tejlor ga je pratio sa 19 poena, četiri proigravanja i tri uhvaćene lopte. Dvocifreni su bili i Karter sa 13 i Kalinoski sa 11 poena, a Nihad Đedović je ubacio devet poena za 23 minuta na terenu.

Kod Reala se istakao još i Mario Hezonja sa 14 poena i tri skoka, Serhio Rodrigez je dodao 11 poena, a Džanan Musa 10.

Na dva i po minuta do kraja Unikaha je imala +2. Bilo je 87:85, a Gabrijel Dek je napravio očigledne korake, međutim sudije nisu reagovale.

Real je i dalje lider na tabeli sa skorom 9-1, dok je Unikaha druga sa učinkom 7-3.

Real Madridu sledi utakmica sa Albom u Evroligi, u kojoj je i dalje neporažen.