КЛС СУПЕР ЛИГА: Партизан ДИНАМИЧНО опоравио од дербија! (ФОТО)

29.04.2017. 21:19
Vanja Marinković
Вања Маринковић

Тим из Хумске рутински уписао другу победу.

Меч трећег кола Супер лиге Партизан – Динамик припао је црно-белима, који су савладали врло добре госте резултатом 76:66.

Изабраници тренера Мирослава Николића ушли су у меч са великим мотивом и еланом,  први су повели и имали предност врћи део уводне деонице.

ПОСЛЕ МЕЧА У ЖЕЛЕЗНИКУ: Радоњић задовољан, Човића срамота (ФОТО)

СУПЕР ЛИГА: Звезда у лаганом ритму протутњала кроз Железник (ФОТО)

После почетног налета гостију, вођена је изједначена борба, а након 4:7 (4. минут), резултат је поравнао Ратковица тројком 7:7 (5. минут). Међутим, екипа Динамика је поново стекла преимућство 9:14 (7. минут, Брукс), затим и 11:16 (8. минут, Френд), што је тим из Хумске опет анулирао, да би Гордон донео прво вођство Партизану на утакмици - 18:16 (12. минут).

Тада су пулени Александра Џикића кренули у офанзиву и очас посла стигли до „плус осам“ 28:20 (16. минут, тројка Маринковића).

На велики одмор се отишло код резултата 40:31, а у другом полувремену су домаћи продужили са доминацијом.

Гордон, Бирчевић, Маринковић, потпомогнути Величковићем, који је на овом мечу имао веома малу минутажу и осталима у црно-белом тиму, рутински су одржавали двоцифрено вођство. Гости су тада полако почели да посустају, а први знаци предаје назирали су се у 31. минуту, код „минус 15“ (67:52, Пот).

ТРОЈКА И РАМПА: Овако је бивши љубимац ЗВЕЗДАША донео тријумф свом тиму (ВИДЕО)

Разлика у корист Партизана се до краја утакмице није спустила на једноцифрену вредност, креала се између 10 и 15 поена и у завршници, поготово у последњем минуту меча малобројна публика у дворани „Александар Николић“ се досађивала, јер су у тим тренуцима и у целој четвртој четвртини оба тима била прилично неефикасна.

А црно-бели су лагано, зналачки стигли до заслуженог тријумфа.

СУПЕР ЛИГА, 3. КОЛО

ФМП - Црвена звезда 64:91

Спартак – Борац 75:68

Мега Лекс - Вршац 93:91

Партизан - Динамик 76:66

Табела: Црвена звезда 3-0, ФМП 3-1, Партизан  2-1, Мега Лекс 2-1, Борац 1-2, Динамик 1- 2, Спартак 1-2, Вршац 0 -3.

ПАРТИЗАН – ДИНАМИК   76:66 (14:16, 26:15, 25:21, 11:14)

ДВОРАНА: „Александар Николић“