КОПРИВИЦА ПРЕДВОДИО ”ПАРНИ ВАЉАК”: Партизан славио у Подгорици!

24.03.2024. 19:05
KK Partizan
KK Партизан / Извор: Фото: KK Партизан

Кошаркаши Партизана су на гостовању у Подгорици савладали екипу Студентског центра у оквиру 24. кола АБА лиге. Резултат је на крају износио 78:84 (26:20, 15:18, 17:25) у корист домаћина...

Иако је Партизан добро кренуо у овој четвртини, повео са 5:0, домаћи су врло брзо успели да стигну до егала. Докинс је био одличан у нападу, на крају деонице је имао чак 10 поена.

Веома лоша одбрана Партизана крајем прве деонице када су тотално изгубили дуеле под обручима, да би после поена Баћовића екипа Студентског центра имала и 8 (22:14).

Проблеми за црно-беле су били видљиви и на старту друге деонице, видели смо максималних 9 за домаћина после тројке Богавца. Жељко Обрадовић је био принуђен да тражи тајм-аут после само два и по минута током друге четвртине јер црно-бели никако нису успевали да смање заостатак.

Одлично су играли одбрану домаћи играчи, веома су добро скаутирали црно-беле, па индивидуални квалитет Партизана није дошао до изражаја.

Ипак, домаћи су потпуно стали у нападу, Партизан је стегао одбрану и СЦ Дерби није успео да постигне поен чак четири минута.

Партизан је изједначио на 33:33, имао и шансу да поведе, али је домаћин некако одржао предност.

Балша Копривица је био сјајан на старту треће деонице, осам поена у првих пет минута другог полувремена, а после тројке Нанелија Партизан је имао предност од 6 поена.

Тројку је погодио и Кевин Пантер, а капитен Партизана је добро отворио и последњу деоницу. Домаћи су пришли после неспортске личне грешке Алена Смаилагића на -2, али је Кевин Пантер поново заиграо одлично и одвео екипу Жељка Обрадовића на 6 на седам минута до краја утакмице.

Расла је предност црно-белих до краја утакмице, поново је блистао Балша Копривица, па је Партизан имао 69:80 и практично је све било решено већ тада.

Балша Копривица је био најефикаснији у редовима Партизана са 20 поена, имао је и 8 скокова. Нанели је додао 17, а Пантер 16. Код домаћина најефикаснији је био Докинс са 21.