KOPRIVICA PREDVODIO ”PARNI VALJAK”: Partizan slavio u Podgorici!

24.03.2024. 19:05
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: KK Partizan

Košarkaši Partizana su na gostovanju u Podgorici savladali ekipu Studentskog centra u okviru 24. kola ABA lige. Rezultat je na kraju iznosio 78:84 (26:20, 15:18, 17:25) u korist domaćina...

Iako je Partizan dobro krenuo u ovoj četvrtini, poveo sa 5:0, domaći su vrlo brzo uspeli da stignu do egala. Dokins je bio odličan u napadu, na kraju deonice je imao čak 10 poena.

Veoma loša odbrana Partizana krajem prve deonice kada su totalno izgubili duele pod obručima, da bi posle poena Baćovića ekipa Studentskog centra imala i +8 (22:14).

Problemi za crno-bele su bili vidljivi i na startu druge deonice, videli smo maksimalnih +9 za domaćina posle trojke Bogavca. Željko Obradović je bio prinuđen da traži tajm-aut posle samo dva i po minuta tokom druge četvrtine jer crno-beli nikako nisu uspevali da smanje zaostatak.

Odlično su igrali odbranu domaći igrači, veoma su dobro skautirali crno-bele, pa individualni kvalitet Partizana nije došao do izražaja.

Ipak, domaći su potpuno stali u napadu, Partizan je stegao odbranu i SC Derbi nije uspeo da postigne poen čak četiri minuta.

Partizan je izjednačio na 33:33, imao i šansu da povede, ali je domaćin nekako održao prednost.

Balša Koprivica je bio sjajan na startu treće deonice, osam poena u prvih pet minuta drugog poluvremena, a posle trojke Nanelija Partizan je imao prednost od 6 poena.

Trojku je pogodio i Kevin Panter, a kapiten Partizana je dobro otvorio i poslednju deonicu. Domaći su prišli posle nesportske lične greške Alena Smailagića na -2, ali je Kevin Panter ponovo zaigrao odlično i odveo ekipu Željka Obradovića na +6 na sedam minuta do kraja utakmice.

Rasla je prednost crno-belih do kraja utakmice, ponovo je blistao Balša Koprivica, pa je Partizan imao 69:80 i praktično je sve bilo rešeno već tada.

Balša Koprivica je bio najefikasniji u redovima Partizana sa 20 poena, imao je i 8 skokova. Naneli je dodao 17, a Panter 16. Kod domaćina najefikasniji je bio Dokins sa 21.