КОШМАРНА НОЋ ЗА СРБЕ У НБА: Јокић - 29, Богдан - 25! (ВИДЕО)

29.11.2017. 08:39
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Танјуг

Одиграно пет мечева у најјачој лиги на свету.

Српски кошаркаши Никола Јокић и Богдан Богдановић имали су просечне наступе у НБА лиги протекле ноћи, а њихови клубови су претрпели убедљиве поразе, Денвер са 29, а Сакраменто са 25 поена разлике. Оба наша репрезентативца постигла су по седам поена.

Јута Џез је на свом паркету убедљиво савладао Денвер Нагетсе 106:77. Прво полувреме није наговештавало да ће једна од екипа на крају доћи до убедљиве победе јер су се тимови смењивали у благом вођству током прве две четвртине. Ипак, у другом полувремену су Џезери успели да се "одлепе" и до краја дођу до заслужено убедљивог тријумфа. Денвер је веома подбацио у другом полувремену па су у трећој четвртини постигли 18, а у четвртој свега 11 поена.

Најбољи у победничком тиму био је Дерик Фејворс са 24 поена, девет скокова и пет асистенција. Донован Мичел постигао је 16, Јонас Јеребко један мање, а Рики Рубио је меч завршио са 13 поена.

НИЈЕ САМО ТЕО: Малер за МАЛЕРОМ потерао Клиперсе! Ван строја и ПРВА звезда тима! (ФОТО)

Сакрамето Кингси су пред својим навијачима, након победе против Голден Стејта, доживели нови пораз. Од Кингса су бољи били Милвоки Бакси који су славили  убедљивих 112:87 Бакси су од самог почетка били бољи тим и како је меч одмицао гости су повећавали предност тако да њихова победа није доведена у питање ни једног тренутка.

У СВОМ ЕЛЕМЕНТУ: Вујошевић беснео на конференцији после меча са Француском (ВИДЕО)

Најбољи међу Баксима био је Јанис Адетокумбо са 32 поена и по пет скокова, асистенција и украдених лопти. Са 21 поеном га је пратио Ерик Бледсо У Сакраменту је Герет Темпл постигао 18 поена, док је Богдан Богдановић за 19 минута уписао седам поена, једну асистенцију и две украдене лопте.