KOŠMARNA NOĆ ZA SRBE U NBA: Jokić - 29, Bogdan - 25! (VIDEO)

29.11.2017. 08:39
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Tanjug

Odigrano pet mečeva u najjačoj ligi na svetu.

Srpski košarkaši Nikola Jokić i Bogdan Bogdanović imali su prosečne nastupe u NBA ligi protekle noći, a njihovi klubovi su pretrpeli ubedljive poraze, Denver sa 29, a Sakramento sa 25 poena razlike. Oba naša reprezentativca postigla su po sedam poena.

Juta Džez je na svom parketu ubedljivo savladao Denver Nagetse 106:77. Prvo poluvreme nije nagoveštavalo da će jedna od ekipa na kraju doći do ubedljive pobede jer su se timovi smenjivali u blagom vođstvu tokom prve dve četvrtine. Ipak, u drugom poluvremenu su Džezeri uspeli da se "odlepe" i do kraja dođu do zasluženo ubedljivog trijumfa. Denver je veoma podbacio u drugom poluvremenu pa su u trećoj četvrtini postigli 18, a u četvrtoj svega 11 poena.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Derik Fejvors sa 24 poena, devet skokova i pet asistencija. Donovan Mičel postigao je 16, Jonas Jerebko jedan manje, a Riki Rubio je meč završio sa 13 poena.

NIJE SAMO TEO: Maler za MALEROM poterao Kliperse! Van stroja i PRVA zvezda tima! (FOTO)

Sakrameto Kingsi su pred svojim navijačima, nakon pobede protiv Golden Stejta, doživeli novi poraz. Od Kingsa su bolji bili Milvoki Baksi koji su slavili  ubedljivih 112:87 Baksi su od samog početka bili bolji tim i kako je meč odmicao gosti su povećavali prednost tako da njihova pobeda nije dovedena u pitanje ni jednog trenutka.

U SVOM ELEMENTU: Vujošević besneo na konferenciji posle meča sa Francuskom (VIDEO)

Najbolji među Baksima bio je Janis Adetokumbo sa 32 poena i po pet skokova, asistencija i ukradenih lopti. Sa 21 poenom ga je pratio Erik Bledso U Sakramentu je Geret Templ postigao 18 poena, dok je Bogdan Bogdanović za 19 minuta upisao sedam poena, jednu asistenciju i dve ukradene lopte.