КРАЉЕВСКИ: Брутални Богдан срушио Леброна и Кавалирсе! (ВИДЕО)

28.12.2017. 08:19
bog
бог / Извор: Профимедиа

Велико изнененађење у Сакраменту.

Кошаркаши Сакраменто Кингса направили су велико изненађење пошто су на свом терену савладали Кливленд Кавалирсе резултатом 109:95. Сјајну партију је пружио српски бек Богдан Богдановић, али је апсолутни херој био ветеран Винс Картер.

ТВИТЕР ОВО НЕ ПАМТИ! После СРАМОТНОГ пораза у Русији, ГРОБАРИ направили НЕВИЂЕНИ ХАОС! (ФОТО)

Српски репрезентативац Богдан Богдановић одиграо је једну од најбољих партија у сезони, па је за 31 минут на терену убацио 16 поена, уз шут из игре 6-9, 3-6 за три (од чега је једна била уз звук сирене у првој четвртини), 1-1 са линије пенала, али уз осам асистенција, три скока, четири украдене лопте и једну блокаду.

Најзаслужнији за тријумф био је легендарни Винс Картер. 40-годишњи крилни играч је био фантастичан, а са 24 поена је први пут после 2007. године имао више поена од Леброна у директном дуелу. Картер је шутирао 10-12 из игре, 4-5 за три, а додао је и три асистенције, ухватио пет лопти.

Са друге стране, Кевин Лав је дао 23 за Кавалирсе, Леброн Џејмс је утакмицу завршио са 16 поена, 10 скокова и 14 асистенција, али то није било довољно за Богдана, Винса и остале Краљеве.