KRALJEVSKI: Brutalni Bogdan srušio Lebrona i Kavalirse! (VIDEO)

28.12.2017. 08:19
bog
bog / Izvor: Profimedia

Veliko iznenenađenje u Sakramentu.

Košarkaši Sakramento Kingsa napravili su veliko iznenađenje pošto su na svom terenu savladali Klivlend Kavalirse rezultatom 109:95. Sjajnu partiju je pružio srpski bek Bogdan Bogdanović, ali je apsolutni heroj bio veteran Vins Karter.

TVITER OVO NE PAMTI! Posle SRAMOTNOG poraza u Rusiji, GROBARI napravili NEVIĐENI HAOS! (FOTO)

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović odigrao je jednu od najboljih partija u sezoni, pa je za 31 minut na terenu ubacio 16 poena, uz šut iz igre 6-9, 3-6 za tri (od čega je jedna bila uz zvuk sirene u prvoj četvrtini), 1-1 sa linije penala, ali uz osam asistencija, tri skoka, četiri ukradene lopte i jednu blokadu.

Najzaslužniji za trijumf bio je legendarni Vins Karter. 40-godišnji krilni igrač je bio fantastičan, a sa 24 poena je prvi put posle 2007. godine imao više poena od Lebrona u direktnom duelu. Karter je šutirao 10-12 iz igre, 4-5 za tri, a dodao je i tri asistencije, uhvatio pet lopti.

Sa druge strane, Kevin Lav je dao 23 za Kavalirse, Lebron Džejms je utakmicu završio sa 16 poena, 10 skokova i 14 asistencija, ali to nije bilo dovoljno za Bogdana, Vinsa i ostale Kraljeve.