КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ: Србија са +42 прегазила Украјину!

09.11.2023. 20:21
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Женска кошаркашка репрезентација Србије / Извор: МН Press

Даме сјајно кренуле...

Женска кошаркашка репрезентација Србије сјајно је стартовала у квалификацијама за Европско првенство. У утакмици првог кола квалификационе Групе Г, Србија је вечерас у Хали спортова ''Ранко Жеравица'' у Београду убедљиво савладала селекцију Украјине резултатом 82:40!

ГРОБАРИ МУ НИСУ ЗАБОРАВИЛИ ИЗДАЈУ! Ево како је Мадар дочекан у Арени (ВИДЕО)Jam Madar

ГРОБАРИ МУ НИСУ ЗАБОРАВИЛИ ИЗДАЈУ! Ево како је Мадар дочекан у Арени (ВИДЕО)

НИШТА ОД ДЕБИЈА КАБОКЛА! Гробари ипак СЛАВЕ јер ће на паркету бити други НОВАЈЛИЈАBruno Kaboklo

(УЖИВО) ПАРТИЗАН - ФЕНЕРБАХЧЕ f

(УЖИВО) ПАРТИЗАН - ФЕНЕРБАХЧЕ

Све је било јасно већ после прве четвртине коју је Србија добила са 26:8, а поготово на полувремену када је наш тим имао 31 поен предности - 49:18, предвођен Јованом Ногић са 13, Ивон Андерсон и Тином Крајишник са по 10 поена у том делу игре.

У наставку меча је репрезентативкама Србије остало да рутински заврше посао, али није било већег опуштања, па је разлика у корист нашег тима наставила да се увећава.

На крају 82:40, а нешто раније је било и максималних ''плус 44''.

Тина Крајишник је била убедљиво најбоља у вечерашњој утакмици са 22 поена и 13 скокова, Јована Ногић се зауставила на 15, а Ивон Андерсон на 14 постигнутих поена.

Код гошћи, Балабан најефикаснија са 10 поена.

Наредну утакмицу репрезентација Србије игра у недељу, када ће гостовати репрезентацији Северне Македоније.

У овој групи се такмичи још и селекција Португала, а само победник групе иде на Евробаскет.