ЛУКА БРОЈАО ДО 30: Далас ТРОЈКАМА ИЗБУШИО Никсе!

03.12.2022. 21:49
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Профимедиа

Ново коло НБА лиге...

Екипа Далас Маверикса је након недавног пораза од Детроит Пистонса после продужетка, остварила 11. тријумф у сезони. Овога пута савладана је екипа Њујорк Никса резултатом 121:100 у дворани ''Медисон Сквер Гарден''.

АБА ЛИГА: Цедевита се ПРОШЕТАЛА кроз Загреб!

РАДОЊИЋ ЗАВРШИО ВЕЛИКИ ПОСАО: Ново појачање Панатинаикоса!

ИВАНОВИЋ ПОЗИВА НА ОПРЕЗ: Студентски центар је одлична екипа

Оно што је задивљујуће је да податак да је Далас убацио чак 24 тројке, од чега је 15 дошло у другом полувремену!

Никси су имали двоцифрену предност током првих 20 минута и већим делом контролисали ситуацију на терену, да би након великог одмора Далас убацио у пету брзину. Серијом 25:3 Мавси су у потпуности разбили свог противника у трећој четвртини коју су добили са 41:15.

Никси после тога нису успели да се опораве и надокнаде заостатак, а Далас је у последњој четвртини сигурном игром мирно привео меч крају.

Најефикаснији у тиму Даласа био је Лука Дончић који је убацио 30 поена, уз то је имао и 8 скокова и 7 асистенција, 28 поена и 7 скокова је био учинак Тима Хардавеја Џуниора, док је Спенсер Динвиди имао 17 уз по 9 скокова и асистенција.

У редовима Њујорк Никса 24 поена је постигао Рендл, 23 уз 5 скокова Имануел Квикли, а по 13 поена имали су Брансон и Ар Џер Берет.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.