LUKA BROJAO DO 30: Dalas TROJKAMA IZBUŠIO Nikse!

03.12.2022. 21:49
Luka Dončić
Luka Dončić / Izvor: Profimedia
Novo kolo NBA lige...

Ekipa Dalas Maveriksa je nakon nedavnog poraza od Detroit Pistonsa posle produžetka, ostvarila 11. trijumf u sezoni. Ovoga puta savladana je ekipa Njujork Niksa rezultatom 121:100 u dvorani ''Medison Skver Garden''.

ABA LIGA: Cedevita se PROŠETALA kroz Zagreb!

RADONJIĆ ZAVRŠIO VELIKI POSAO: Novo pojačanje Panatinaikosa!

IVANOVIĆ POZIVA NA OPREZ: Studentski centar je odlična ekipa

Ono što je zadivljujuće je da podatak da je Dalas ubacio čak 24 trojke, od čega je 15 došlo u drugom poluvremenu!

Niksi su imali dvocifrenu prednost tokom prvih 20 minuta i većim delom kontrolisali situaciju na terenu, da bi nakon velikog odmora Dalas ubacio u petu brzinu. Serijom 25:3 Mavsi su u potpunosti razbili svog protivnika u trećoj četvrtini koju su dobili sa 41:15.

Niksi posle toga nisu uspeli da se oporave i nadoknade zaostatak, a Dalas je u poslednjoj četvrtini sigurnom igrom mirno priveo meč kraju.

Najefikasniji u timu Dalasa bio je Luka Dončić koji je ubacio 30 poena, uz to je imao i 8 skokova i 7 asistencija, 28 poena i 7 skokova je bio učinak Tima Hardaveja Džuniora, dok je Spenser Dinvidi imao 17 uz po 9 skokova i asistencija.

U redovima Njujork Niksa 24 poena je postigao Rendl, 23 uz 5 skokova Imanuel Kvikli, a po 13 poena imali su Branson i Ar Džer Beret.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.