НБА: Маестрални Дончић срушио Детроит, Богдановић добар у поразу (ВИДЕО)

31.01.2023. 07:56
Luka Dončić
Лука Дончић / Извор: Профимедиа

Одиграно је осам мечева.

Кошаркаши Даласа су у НБА лиги надиграли Детроит са 111:105, а до победе их је предводио Лука Дончић са чак 53 постигнута поена.

СКАРИОЛО ЗНА КОЈА ЈЕ СНАГА ЗВЕЗДЕ: Главни играчи су Вилдоза и Недовић, али...

БЛАГОСЛОВЕН САМ ЗБОГ РАДА СА ЖЕЉКОМ: Богдановић прописно исхвалио бившег тренера - "Обрадовићев утицај је огроман"

Партизан чека Асвел, Обрадовић зна рецепт за победу

Словеначки интернационалац Лука Дончић је пре пар дана напустио утакмицу са Финиксом после само три минута игре због повреде скочног зглоба па се посумњало на озбиљнију повреду али су синоћ све дилеме разрешене. Он је четврти пут у сезони постигао више од 50 кошева за победу свог тима у утакмици пуној резултатских обрта.

Једини играч са двоцифреним бројем поена у Даласу поред Луке је био Спенсер Динвиди са 12 поена.

На другој страни најефикаснији је био Бојан Богдановић са 29 поена, а Садик Беј је додао 18.

Српскли кошаркаш Богдан Богдановић је био одличан у поразу Атланте у гостима против Портланда (129:125). Ипак, промашио је два бацања у последњем минуту, па се може рећи да је и трагичар меча.

Најефикаснији актер сусрета био је Лилард са 42 поена, а у стопу га је на другој страни пратио Мареј са 40 чији је саиграч Богдановић био трећи стрелац меча.