NBA: Maestralni Dončić srušio Detroit, Bogdanović dobar u porazu (VIDEO)

31.01.2023. 07:56
Luka Dončić
Luka Dončić / Izvor: Profimedia
Odigrano je osam mečeva.

Košarkaši Dalasa su u NBA ligi nadigrali Detroit sa 111:105, a do pobede ih je predvodio Luka Dončić sa čak 53 postignuta poena.

SKARIOLO ZNA KOJA JE SNAGA ZVEZDE: Glavni igrači su Vildoza i Nedović, ali...

BLAGOSLOVEN SAM ZBOG RADA SA ŽELJKOM: Bogdanović propisno ishvalio bivšeg trenera - "Obradovićev uticaj je ogroman"

Partizan čeka Asvel, Obradović zna recept za pobedu

Slovenački internacionalac Luka Dončić je pre par dana napustio utakmicu sa Finiksom posle samo tri minuta igre zbog povrede skočnog zgloba pa se posumnjalo na ozbiljniju povredu ali su sinoć sve dileme razrešene. On je četvrti put u sezoni postigao više od 50 koševa za pobedu svog tima u utakmici punoj rezultatskih obrta.

Jedini igrač sa dvocifrenim brojem poena u Dalasu pored Luke je bio Spenser Dinvidi sa 12 poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Bojan Bogdanović sa 29 poena, a Sadik Bej je dodao 18.

Srpskli košarkaš Bogdan Bogdanović je bio odličan u porazu Atlante u gostima protiv Portlanda (129:125). Ipak, promašio je dva bacanja u poslednjem minutu, pa se može reći da je i tragičar meča.

Najefikasniji akter susreta bio je Lilard sa 42 poena, a u stopu ga je na drugoj strani pratio Marej sa 40 čiji je saigrač Bogdanović bio treći strelac meča.