АБА ЛИГА: Мега наставља да гази! Пао и ФМП

14.01.2024. 14:35
KK Mega
KK Мега / Извор: Фото: KK Мега

"Пантери" без шанси...

Кошаркаши Меге савладали су екипу ФМП-а у оквиру 16. кола регионалне АБА лиге резултатом 86:72 (23:18, 23:14, 22:18, 18:22).

НОВОГОДИШЊА ТРАДИЦИЈА – КОШАРКАШИ ПАРТИЗАНА И ФОНДАЦИЈА MOZZART ПОДЕЛИЛИ ПАКЕТИЋЕ У ДОМУ "ДРИНКА ПАВЛОВИЋ"Balđša

Да ли је Смарт стварно паметан? Снимци говоре о томе, али је за Звезду ОВАЈ ПОДАТАК најважнији (ВИДЕО)Sfero

ПОВРАТАК У ЗВЕЗДУ? Холинс поново слободанOstin Holins

ПОВРАТАК У ЗВЕЗДУ? Холинс поново слободан

Јасно је било да ће се водити велика борба у недељу током дана у мечу између Меге и ФМП-а, али стиче се утисак да су "ружичасти" стигли до победе доста лакше него што се очекивало.

Изабраници Марка Бараћу су доста озбиљно ушли у меч, те ћу после првих десет минута имали пет поена предности (23:18). Није све било "тако црно" за "пантере", али су онда у других десет минута потонули и уместо да смање заостатак дозволили су противнику да оде на двоцифрено вођство и то средином другог квартала. Од тада тим из насеља Браће Јерковић није испустио двоцифрену предност до краја првог полувреме, а резултат је после 20 минута игре био 46:32 у корист домаћих.

Трећа четвртина нам није донела много промена. Иако су изабраници Стевана Мијовића заиграли боље у односу на претходну деоницу, нису успели да дођу до изједначења, али ни да нешто значајније смање заостатак, па су "ружичасти" имали чак 16 после овог дела игре (66:50).

Ни последња четвртина нам није донела ништа ново. Мега је доминирала, остављајући без било какве шансе кошаркаше ФМП, који су на крају поражени резултатом 86:72.

У победничком тиму најкориснији је био Омерчан Илијасоглу са 20 поена, а пратио га је Урош Плавшић са поеном мање.

На другој страни највише се истакао Војислав Стојановић 13 поена, док је поен мање убацио Фостер.

У идућем колу ФМП гостује Црвеној звезди, а Мега ће на ноге Партизану.