ABA LIGA: Mega nastavlja da gazi! Pao i FMP

14.01.2024. 14:35
KK Mega
KK Mega / Izvor: Foto: KK Mega

"Panteri" bez šansi...

Košarkaši Mege savladali su ekipu FMP-a u okviru 16. kola regionalne ABA lige rezultatom 86:72 (23:18, 23:14, 22:18, 18:22).

NOVOGODIŠNJA TRADICIJA – KOŠARKAŠI PARTIZANA I FONDACIJA MOZZART PODELILI PAKETIĆE U DOMU "DRINKA PAVLOVIĆ"Balđša

Da li je Smart stvarno pametan? Snimci govore o tome, ali je za Zvezdu OVAJ PODATAK najvažniji (VIDEO)Sfero

POVRATAK U ZVEZDU? Holins ponovo slobodanOstin Holins

POVRATAK U ZVEZDU? Holins ponovo slobodan

Jasno je bilo da će se voditi velika borba u nedelju tokom dana u meču između Mege i FMP-a, ali stiče se utisak da su "ružičasti" stigli do pobede dosta lakše nego što se očekivalo.

Izabranici Marka Baraću su dosta ozbiljno ušli u meč, te ću posle prvih deset minuta imali pet poena prednosti (23:18). Nije sve bilo "tako crno" za "pantere", ali su onda u drugih deset minuta potonuli i umesto da smanje zaostatak dozvolili su protivniku da ode na dvocifreno vođstvo i to sredinom drugog kvartala. Od tada tim iz naselja Braće Jerković nije ispustio dvocifrenu prednost do kraja prvog poluvreme, a rezultat je posle 20 minuta igre bio 46:32 u korist domaćih.

Treća četvrtina nam nije donela mnogo promena. Iako su izabranici Stevana Mijovića zaigrali bolje u odnosu na prethodnu deonicu, nisu uspeli da dođu do izjednačenja, ali ni da nešto značajnije smanje zaostatak, pa su "ružičasti" imali čak +16 posle ovog dela igre (66:50).

Ni poslednja četvrtina nam nije donela ništa novo. Mega je dominirala, ostavljajući bez bilo kakve šanse košarkaše FMP, koji su na kraju poraženi rezultatom 86:72.

U pobedničkom timu najkorisniji je bio Omerčan Ilijasoglu sa 20 poena, a pratio ga je Uroš Plavšić sa poenom manje.

Na drugoj strani najviše se istakao Vojislav Stojanović 13 poena, dok je poen manje ubacio Foster.

U idućem kolu FMP gostuje Crvenoj zvezdi, a Mega će na noge Partizanu.