АБА ЛИГА: Звезда не тако ЛАКО до бодова у градском дербију

03.04.2023. 18:45
Mega - Crvena zvezda
Мега - Црвена звезда / Извор: МН Press

Меч 24. кола.

Кошаркаши Црвене звезде су гостовали градском ривалу Меги у утакмици 24. кола АБА лиге. Бранилац трофеја у регионалном такмичењу је оправдао улогу фаворита и на крају су црвено-бели славили са 78:87 (19:25, 17:26, 17:21, 25:15).

ТЕЖА ПОВРЕДА ДУБЉЕВИЋА: Огласила се Валенсија!

ЗАШТО НЕМА ЈОКИЋА? Тренер Мелоун забринуо навијаче Денвера

ОВО ГРОБАРЕ НАЈВИШЕ ЗАНИМА: Ево на кога ће Партизан у ПЛЕЈ-ОФУ

Шампион АБА лиге је прву деоницу добио са шест разлике (25:19), али могли су и много боље будући да је Мега четвртину завршила са серијом од 5:0. Звезда је у наставку после 29:27, кренула да игра у евролигашком ритму и на полувремену је разлика била велика (51:36)

АБА лига, 24. коло:

Мега – Црвена звезда 78:87 (19:25, 17:26, 17:21, 25:15)

Хала: "Ранко Жеравица"

Судије: Милош Кољеншић, Јосип Радојковић, Гордан Терлевић.

Мега: Пауновић, Бранковић 10, Рудан 15, Казалон 14, Ђуришић 16, Ковачевић, Церовина 10, Рори 11, Грбовић 2, Терзић, Мушикић. Тренер: Бараћ.

Црвена звезда: Холанд 2, Вилдоза 4, Лазаревић5 , Кампацо 15, Митровић 2, Мартин 6, Добрић 23, Ивановић, Илић 2, Марковић, Кузмић 6, Петрушев 12. Тренер: Ивановић.

Звезда је била одлична у трећој деоници и у последњих десет минута се ушло да 19 разлике. Ипак, Бараћеви изабраници су после 59:80, поправили игри и имали на три минута пре краја су пришли на само минус осам после тројке Казалона (72:80). Имали су у том тренутку серију од 13:0 домаћи. Пришли су чак и на минус шест  око 120 пре краја, али тада је Огњен Добрић погодио за три и одлучио победника.

Мега је у овај меч ушла у сјајној серији резултата са седам победа на последњих девет утакмица, али нису успели први пут на свом терену да савладају актуелног шампиона Србије и региона.