ABA LIGA: Zvezda ne tako LAKO do bodova u gradskom derbiju

03.04.2023. 18:45
Mega - Crvena zvezda
Mega - Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Meč 24. kola.

Košarkaši Crvene zvezde su gostovali gradskom rivalu Megi u utakmici 24. kola ABA lige. Branilac trofeja u regionalnom takmičenju je opravdao ulogu favorita i na kraju su crveno-beli slavili sa 78:87 (19:25, 17:26, 17:21, 25:15).

TEŽA POVREDA DUBLJEVIĆA: Oglasila se Valensija!

ZAŠTO NEMA JOKIĆA? Trener Meloun zabrinuo navijače Denvera

OVO GROBARE NAJVIŠE ZANIMA: Evo na koga će Partizan u PLEJ-OFU

Šampion ABA lige je prvu deonicu dobio sa šest razlike (25:19), ali mogli su i mnogo bolje budući da je Mega četvrtinu završila sa serijom od 5:0. Zvezda je u nastavku posle 29:27, krenula da igra u evroligaškom ritmu i na poluvremenu je razlika bila velika (51:36)

ABA liga, 24. kolo:

Mega – Crvena zvezda 78:87 (19:25, 17:26, 17:21, 25:15)

Hala: "Ranko Žeravica"

Sudije: Miloš Koljenšić, Josip Radojković, Gordan Terlević.

Mega: Paunović, Branković 10, Rudan 15, Kazalon 14, Đurišić 16, Kovačević, Cerovina 10, Rori 11, Grbović 2, Terzić, Mušikić. Trener: Barać.

Crvena zvezda: Holand 2, Vildoza 4, Lazarević5 , Kampaco 15, Mitrović 2, Martin 6, Dobrić 23, Ivanović, Ilić 2, Marković, Kuzmić 6, Petrušev 12. Trener: Ivanović.

Zvezda je bila odlična u trećoj deonici i u poslednjih deset minuta se ušlo da 19 razlike. Ipak, Baraćevi izabranici su posle 59:80, popravili igri i imali na tri minuta pre kraja su prišli na samo minus osam posle trojke Kazalona (72:80). Imali su u tom trenutku seriju od 13:0 domaći. Prišli su čak i na minus šest  oko 120 pre kraja, ali tada je Ognjen Dobrić pogodio za tri i odlučio pobednika.

Mega je u ovaj meč ušla u sjajnoj seriji rezultata sa sedam pobeda na poslednjih devet utakmica, ali nisu uspeli prvi put na svom terenu da savladaju aktuelnog šampiona Srbije i regiona.