МОЖЕ И БЕЗ ДОНЧИЋА: Американац предводио Словенију до победе и пласмана на Мундобаскет!

14.11.2022. 20:41
Košarkaška reprezentacija Slovenije
Кошаркашка репрезентација Словеније / Извор: Фото: ФИБА

Пала и Немачка...

Кошаркаши Словеније савладали су Немачку резултатом 81:75 и тако обезбедили пласман  на Мундобаскет.

ОФИ Крит и Јонг Ајакс најисплативије опције

ИТАЛИЈАНИ КРОЗ МУКУ ДО МУНДОБАСКЕТА: Џелат Србије са Европског првенства једва победио Грузију!

(УЖИВО) КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Србија - Турска 14:17

УВЕК ЈЕ ЗНАО ШТА ХОЋЕ: Душко Ивановић је дошао у Звезду, није му се свидела атмосфера и запутио се у Подгорицу

Словенија је у последњем колу квалификационе Групе Ј савладала Немачку и прошла као трећепласирана, испред Шведске која је два кола пре краја остала без могућности да сустигне Словенце због међусобног скора.

Поред Словеније, "панцери" су, као и Исланд, раније обезбедили пласман на Мундобаскет 2023.

У овој утакмици, одиграној на Копру, није било најбољих евролигашких и НБА играча као што је Лука Дончић, али Словенци су успели да се освете Немцима за пораз на недавно завршеном Евробаскету.

Након лоше прве четвртине изабраници Александра Секулића одиграли су изванредну другу деоницу коју су решили у своју корист са 25:10 и имали 7 на полувремену.

Предност је дошла и до 18 у четвртој деоници, а Немци су тек тада нашли начин да одговоре, па су серијом од 12:0 дошли до шест поена заостатка на мање од два минута до краја. Времена за чудо, ипак, није било.

Најбољи код победника био је Американац Џордан Морган са 22 поена, 13 скокова и четири асистенције.

Едо Мурић је имао 14 поена, баш колико Миха Лапорник и Жига Шамар који је уписао и пет скокова и 12 асистенција.

На другој страни истакао се Давид Крејмер са 21 поеном, док су по 10 убацили Кристијан Зенгфелдер, Лукас Мајснер и Лукас Ванк.