НА ИВИЦИ АМБИСА: Јокић поново МОНСТРОУЗАН, Денвер пред ЕЛИМИНАЦИЈОМ (ВИДЕО)

22.04.2022. 08:24
Nikola Jokić
Никола Јокић / Извор: Профимедиа

Голден Стејт повео са 3:0 у серији.

Кошаркаши Голден Стејта повели су са 3:0 против Денвера у плеј-оф серији, пошто су добили Нагетсе у  трећем мечу у Колораду са 118:113. Никола Јокић је био далеко најбољи играч на терену, али ни његова најбоља партија у овој серији није помогла Денверу да избегне пораз и суочи се са елиминацијом, јер се у историји нико никад није направио преокрет пошто је изгубио прве три утакмице у серији.

НЕОЧЕКИВАНИ БРЕЈК У КАТАЛОНИЈИ: Тринкијеријев Бајерн уписао УБЕДЉИВУ победу!

УЗАЛУД ВАСИНИХ И ЛАРКИНОВИХ 36: Ефес пао у Милану, резултат је сада изједначен

КУРУЦОВ АГЕНТ ЛИКУЈЕ ПОСЛЕ ПОРАЗА ПАРТИЗАНА: Написао једну реч и упутио јасну поруку Обрадовићу

Никола Јокић био је још једном на МВП нивоу. Провео на паркету чак 38 минута и постигао је 37 поена. Уз то је уписао и 18 скокова, као и пет асистенција. Погодио је 14 од 22 шута, као две од три покушане тројке.

Ратници су отишли на полувреме са капиталом од 10 поена предности - 69:59. Међутим, уз фанатичну подршку са трибина и на леђима најбољег играча Николе Јокића, Нагетси су успели да се врате у меч и последња четвртина је била изузетно узбудљива.

Џордан Пул је, два минута пре краја, пробудио Мајкла Џордана у себи, па је полагањем на други обруч, поред снажне одбране, преломио меч и донео "Ратницима" три поена предности - 114:111.

Денвер је посустао на крају, једноставно се угасио - Гордон је прво изгубио лопту, а потом је Дрејмонд Грин у последњем минуту - мајсторски, како и приличи дефанзивцу таквог реномеа, украо лопту Јокићу, па домаћин није имао прилику ни да јури продужетак.

Поред Јокића, у редовима Денвера истакли су Арон Гордон са 18 и Вил Бартон са 13 поена.

У победничкој екипи Стеф Кари и Џордан Пул су убацили по 27 поена, а Клеј Томпсон 26. Немања Бјелица је за 12 минута постигао два поена.

Четврти меч се игра у Денверу у недељу, а уколико Нагетси победе, серија се сели у Калифорнију.

Најновије вести из света кошарке погледајте ОВДЕ.

Погледајте како изгледа Лорена Гомез, снаја Серхиа Рамоса.