NA IVICI AMBISA: Jokić ponovo MONSTROUZAN, Denver pred ELIMINACIJOM (VIDEO)

22.04.2022. 08:24
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia

Golden Stejt poveo sa 3:0 u seriji.

Košarkaši Golden Stejta poveli su sa 3:0 protiv Denvera u plej-of seriji, pošto su dobili Nagetse u  trećem meču u Koloradu sa 118:113. Nikola Jokić je bio daleko najbolji igrač na terenu, ali ni njegova najbolja partija u ovoj seriji nije pomogla Denveru da izbegne poraz i suoči se sa eliminacijom, jer se u istoriji niko nikad nije napravio preokret pošto je izgubio prve tri utakmice u seriji.

NEOČEKIVANI BREJK U KATALONIJI: Trinkijerijev Bajern upisao UBEDLJIVU pobedu!

UZALUD VASINIH I LARKINOVIH 36: Efes pao u Milanu, rezultat je sada izjednačen

KURUCOV AGENT LIKUJE POSLE PORAZA PARTIZANA: Napisao jednu reč i uputio jasnu poruku Obradoviću

Nikola Jokić bio je još jednom na MVP nivou. Proveo na parketu čak 38 minuta i postigao je 37 poena. Uz to je upisao i 18 skokova, kao i pet asistencija. Pogodio je 14 od 22 šuta, kao dve od tri pokušane trojke.

Ratnici su otišli na poluvreme sa kapitalom od 10 poena prednosti - 69:59. Međutim, uz fanatičnu podršku sa tribina i na leđima najboljeg igrača Nikole Jokića, Nagetsi su uspeli da se vrate u meč i poslednja četvrtina je bila izuzetno uzbudljiva.

Džordan Pul je, dva minuta pre kraja, probudio Majkla Džordana u sebi, pa je polaganjem na drugi obruč, pored snažne odbrane, prelomio meč i doneo "Ratnicima" tri poena prednosti - 114:111.

Denver je posustao na kraju, jednostavno se ugasio - Gordon je prvo izgubio loptu, a potom je Drejmond Grin u poslednjem minutu - majstorski, kako i priliči defanzivcu takvog renomea, ukrao loptu Jokiću, pa domaćin nije imao priliku ni da juri produžetak.

Pored Jokića, u redovima Denvera istakli su Aron Gordon sa 18 i Vil Barton sa 13 poena.

U pobedničkoj ekipi Stef Kari i Džordan Pul su ubacili po 27 poena, a Klej Tompson 26. Nemanja Bjelica je za 12 minuta postigao dva poena.

Četvrti meč se igra u Denveru u nedelju, a ukoliko Nagetsi pobede, serija se seli u Kaliforniju.

Najnovije vesti iz sveta košarke pogledajte OVDE.

Pogledajte kako izgleda Lorena Gomez, snaja Serhia Ramosa.