НБА: Бостон вратио брејк, невероватни Вестбрук (ВИДЕО+ФОТО)

22.04.2017. 09:11
Boston Seltiks
Бостон Селтикс / Извор: Реутерс

Драматична завршница у Оклахоми.

Расел Вестбрук је узвратио ударац Џејмсу Хардену и трипл-даблом оставио Оклахому у игри пошто су Тандери сошли до победе у трећем мечу плеј-оф серије против Хјустона. Оклахома је после велике борбе славила, успела да преброди психолошку кризу пошто јој је победа у другом мечу у Хјустону исцурила кроз прсте.

ЕВРОЛИГА: Краљ на КОЛЕНИМА, Турци ШОКИРАЛИ црвено-беле! (ФОТО)

ЗАВИСНОСТ НА ДРУШТВЕНИМ МРЕЖАМА: Срби се ЦИНКАРАЛИ у Евролиги, ПОГЛЕДАЈТЕ ко је кога ОПТУЖИО (ФОТО)

Вестбрук је уз 32 поена, имао 13 скокова и 11 асистенција за други трипл дабл у низу. Његов тим је одиграо одлично полувреме, имао сјајан проценат шута, али су Рокетси држали прикључак. Харден је убацио 44 поена, али и промашио тројку за победу, дворана је удахнула. У завршници је било драматично, пошто је Вестбрук погодио само једно бацање на један поен предности за Тандере, лаи Вестбрук није био прецизан.

На 2:1 смањили су и Селтикси који су вратили један брејк. После правог нокаута у прва два меча у Бостону, уследио је одговор на терену Чикага. Келти су спустили Булсе на само 87 поена. Ал Хорфорд је одиграо много боље него у прва два меча, уз 18 поена, имао 8 скокова и 6 асистенција. Није било потребе да Томас форсира, он је завршио са 16 поена, колико је дао и Краудер. Чикаго се није могао препознати, недостајао је повређени Рондо.

Клиперси су вратили брејк, повели са 2:1 против Јуте, а Крис Пол је био сјајан са 34 поена и 10 асистенција. Џезерима није помогао ни Хејворд са 40 поена, Јута је водила током читавог меча, а онда је у последњем периоду дозволила серију 15:0 гостима која је и решила утакмицу. Чим је стао Хејворд, домаћин није имао решење, а победа гостију је значајнија јер су у другој четвртини остали без Грифина који је повредио прст, а највероватније ће бити спреман за четврти меч.