НБА: Магични Тео ОДУВАО Меџиксе! (ВИДЕО)

14.12.2017. 08:28
Miloš Teodosić
Милош Теодосић / Извор: Профимедиа

Одиграно девет мечева.

Претходне ноћи у НБА одиграно је девет мечева. Од повратка Милоша Теодосића на паркет, после повреде, Клиперси не знају за неуспех. Тим из Лос Анђелеса предвођен српским капитеном славили су у Орланду против Меџика (106:95).

МАТОВИЋ: Хтели смо АГРЕСИВНИЈУ игру!

ЕВРОКУП: Билбао се реванширао Партизану у празном Пиониру

ГДЕ СТЕ ПОШЛИ РОЂАЦИ? Богдан МАГИЧНОМ асистенцијом донео победу Сакраменту (ВИДЕО)

Тео је почео меч у стартној петорци, одиграо 25 минута и у том периоду убацио осам поена (2/5 за три, 2/2 бацања), из четири покушаја није погодио из игре, али је додао по шест асистенција, ухваћених лопти, једну блокаду и украдену лопту.

Клиперсе је до победе водио Де Андре Џордан, који је утакмицу завршио "дабл-даблом" (16 поена, 20 скокова), имао три асистенције, а значајан удео тријумфу дао је са клупе најефикаснији играч меча Лу Вилијамс (31 кош).

Код Орланда, велики навијач Црвене звезде Никола Вучевић остварио је "дабл-дабл" (14п, 12ск). Уз раме црногорском центру био је Хрват Марио Хезоња са 17 поена имао и девет скокова.

Клиперси су лоше отворили утакмицу и јурили двоцифрену предност Орланда, да би пред крај друге четвртине дошли до резултатског преокрета и од тада нису испуштали вођство. До прве опипљивије предности Тео и другови стигли су у трећој деоници (74:64), а средином последње четвртине имали су убедљивих 15 (101:86) и решили питање победника.

Никола Јокић није играо за Денвер, у поразу Нагетса на гостовању Селтиксима. Повратник у тим Бостона Кајри Ирвинг био је најзапаженији актер меча са 33 поена и седам асистенција.