NBA: Magični Teo ODUVAO Medžikse! (VIDEO)

14.12.2017. 08:28
Miloš Teodosić
Miloš Teodosić / Izvor: Profimedia

Odigrano devet mečeva.

Prethodne noći u NBA odigrano je devet mečeva. Od povratka Miloša Teodosića na parket, posle povrede, Klipersi ne znaju za neuspeh. Tim iz Los Anđelesa predvođen srpskim kapitenom slavili su u Orlandu protiv Medžika (106:95).

MATOVIĆ: Hteli smo AGRESIVNIJU igru!

EVROKUP: Bilbao se revanširao Partizanu u praznom Pioniru

GDE STE POŠLI ROĐACI? Bogdan MAGIČNOM asistencijom doneo pobedu Sakramentu (VIDEO)

Teo je počeo meč u startnoj petorci, odigrao 25 minuta i u tom periodu ubacio osam poena (2/5 za tri, 2/2 bacanja), iz četiri pokušaja nije pogodio iz igre, ali je dodao po šest asistencija, uhvaćenih lopti, jednu blokadu i ukradenu loptu.

Kliperse je do pobede vodio De Andre Džordan, koji je utakmicu završio "dabl-dablom" (16 poena, 20 skokova), imao tri asistencije, a značajan udeo trijumfu dao je sa klupe najefikasniji igrač meča Lu Vilijams (31 koš).

Kod Orlanda, veliki navijač Crvene zvezde Nikola Vučević ostvario je "dabl-dabl" (14p, 12sk). Uz rame crnogorskom centru bio je Hrvat Mario Hezonja sa 17 poena imao i devet skokova.

Klipersi su loše otvorili utakmicu i jurili dvocifrenu prednost Orlanda, da bi pred kraj druge četvrtine došli do rezultatskog preokreta i od tada nisu ispuštali vođstvo. Do prve opipljivije prednosti Teo i drugovi stigli su u trećoj deonici (74:64), a sredinom poslednje četvrtine imali su ubedljivih +15 (101:86) i rešili pitanje pobednika.

Nikola Jokić nije igrao za Denver, u porazu Nagetsa na gostovanju Seltiksima. Povratnik u tim Bostona Kajri Irving bio je najzapaženiji akter meča sa 33 poena i sedam asistencija.