НБА ПЛЕЈ-ОФ: Ракете ГРАНАТИРАЛЕ Јуту! Брада Трипл-даблом ОДСВИРАО џез! Фрик Грик РАЗМОНТИРАО Пистонсе!

18.04.2019. 07:45
Džejms Harden
Џејмс Харден / Извор: Реутерс

Домаћини без милости.

Кошаркаши Хјустона декласирали су Јуту 118:98 у другом мечу прве рунде плеј-офа и повели са 2:0 у серији. Ракете су од почетка стекле вођство, које нису испуштали до краја су водили од првог до последњег секунда, да би на крају забележили убедљив тријумф.

ЕВРОЛИГА: Мадриђани ЧУВАЈУ домаћи терен, Реал савладао Панатинаикос! (ВИДЕО)

ДОБРО СМО ЖИВИ: Повређени челник Звезде послао оштру поруку провокатору Репеши

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПОРАЖЕНА ОД БУДУЋНОСТИ: Риверс је после меча рекао ОНО што СВИ мисле

Само прва четвртина била је довољна Рокетсима да најаве демолирање Џезера, пошто су овај део игре добили са убедљивих 20 разлике (39:19), док је капитен Џејмс Харден већ у овом интервалу сакупио 17 поена.

Шпанац Рики Рубио није имао решење да заустави популарног Браду, који је радио шта је хтео са одбраном Јуте. Харден је меч завршио са трипл-даблом, уз 32 поена, додао је 13 скокова и 10 асистенција, што му је у каријери био трећи трипл-дабл у плеј-офу.

Брадоњу је испратио Крис Пол који са убачених 17 поена, док је код франшизе из Солт Лејк Ситија једини блистао Рики Рубио са 17 поена.

Бостон је такође повео 2:0 против Индијане. Селтикси су до друге победе у серији 99:91 стигли после преокрета, који су у последњој четвртини режирали Кајри Ирвинг и Џејсон Тејтум.

Пејсерси су добро отворили утакмицу, блистао је Бојан Богдановић, па је Индијана у једном тренутку имала вођство од пет поена разлике (24:19). У трећој четвртини, гости су још више додали гас и дошли до 13 (29:16), а пред старт последње деонице и 11 кошева вишка.

Ни то им, међутим, није било довољно да тријумфују. Бостон је предвођен Тејтумом и Ирвингом много боље заиграо, оставивши Индијану на само 12 поена у четвртом периоду.

Иако су Пејсерси минут до краја водили са 91:89, тројка Тејтума наговестила је преокрет. Испратио га је Хејворд у завршници, па је поенима њих двојице и завршен меч.

Најефикаснији у победничком тиму био је Кајри Ирвинг са 37 поена, шест скокова и седам асистенција, Џејсон Тејтум је додао 26 кошева, док је код Индијане најбољи био Бојан Богдановић са 23 поена, осам скокова, две асистенције и четири украдене лопте.

Детроит је без повређеног Блејка Грифина лако поражен у Милвокију. Бакси су славили 120:99, а Пистонси су запретили само у другом кварталу који су добили са 32:20. У осталим четвртинама домаћин је био више него убедљив.

Прва звезда победничког тима Јанис Адетокумбо водио је екипу до победе са дабл-даблом. Грк је меч завршио са 26 поена, уз погођених 11 шутева из игре од 18 покушаја, уз 12 скокова, четири асистенције и две блокаде. Ерик Бледсо је додао 27 поена, Крис Мидлтон се зауставио на 24 поена. Код Детроита, Андре Драмонд је издоминирао са 18 поена и 16 скокова.

РЕЗУЛТАТИ:

Хјустон - Јута 118:98

Милвоки - Детроит 120:99

Бостон - Индијана 99:91

ДА УЗМЕМ ПИШТОЉ И ДА СЕ УБИЈЕМ? Репеша после победе над Звездом БЕЗОБРАЗНИЈИ него икад (ВИДЕО)

ОТКРИО ЈЕ НЕШТО БИТНО ПОСЛЕ ПОРАЗА: Томић ПРИЧАО о изостанку Перпероглу у Подгорици (ВИДЕО)

Погледајте како изгледа канадска фудбалерка Кајлин Кајл.