НБА ПЛЕЈ-ОФ: Чудо НЕВИЂЕНО, Ратници надокнадили -25 и ШОКИРАЛИ Мамузе! (ФОТО)

15.05.2017. 07:59
NBA
НБА / Извор: Реутерс

Игран је први меч полуфинала.

Спектакуларан сценарио имао је први меч западне конференције конфернеције НБА, између Голден Стејта и Сан Антонија. Иако су пре сусрета важили за великог фаворита, Ратници су до прве победе у полуфиналу плеј-офа (113:111) морали да дођу теже него што се очекивало.

УСИЈАЊЕ: Стигло саопштење из ВЕЧИТОГ ривала о ком БРУЈИ цела Србија (ФОТО)

У ХУМСКОЈ ЋЕ БИТИ БЕСНИ: Меч у Нишу СУДИЋЕ ћовек кога Гробари памте по злу (ФОТО)

Током целог сусрета, Мамузе су биле у вођству. У другој четвртини имали и максималних 25 поена разлике и тада се чинило да ће премијерни дуел припасти Спарсима. Тако, ипак, није мислио домаћин, стрпљивом и агресивном игром Ратници су на минут и 40 секунди пре краја успели да изједначе.

СПАРТАК ДОЛАЗИ У БЕОГРАД: Црвена звезда ОСЛАБЉЕНА, али Добрић најављује победу

Погодио је потом Грин за вођство и додатно слободно бацање у корист Вориорса (109:106), а затим и у наредном нападу поентирали за испоставило се недостижних плус пет (111:106). Ни ту није био крај драме: Ђинобили је узвратио сјајним закуцавањем, а Милс украо лопту после те акције и уз личну грешку Клеја Томсона дошао у ситуацију да врати Сан Антонио у живот на 31 секунду до краја, погодио је за 111:110.

ПРЕД МЕЧ У ВРШЦУ: Ево шта Џикић мисли о дуелу Партизана са аутсајдером (ФОТО)

Партизан ОСЛАБЉЕН у дербију (ФОТО)

Стеф Кари је дошао до четврте десетице са кошевима и одвео Ратнике на три поена разлике, Олдриџ промашио шут за продужетак, а Милс се нашао на линији за слободна бацања мање од секунде до краја меча, погодио је прво, да би на "сигнал" Грега Поповича покушао да омогући саиграчима да неко из одбојке погоди, али резултат се није променио и Голден Стејт је повео у серији са 1:0.

ПОЧЕО НОВИ ПРОЈЕКАТ КСС: На кампу у Денверу као код куће (ФОТО)

Више од пораза, госте брине нова повреда Каваија Леонарда. После незгодног доскока, отишао у свлачионицу и није се више враћао на паркет. Велики проблем ће у наставку серије биће за Спарсе његов изостанак, јер од раније тренер Попович не рачуна ни на прву звезду Тонија Паркера.

БОБИ ЈЕ ОБЈАВИО СЛИКУ СА СУПРУГОМ: А коментари су ШОКИРАЛИ све (ФОТО)

ДА ЛИ СЕ СПРЕМА НОВИ СУКОБ? Директор Звезде ОПЛЕО по Партизану (ФОТО)

Најефикаснији у победничком тиму био је Стефон Кари, са чак 40 кошева, Кевин Дурент завршио је меч са 34. На другој страни, Ламаркус Одриџ био је најпрецизнији у саставу Спарса са 28 поена, док се Каваји Леонард за 23 минута на терену, 26 пута уписао у стрелце, Ману Ђинобили постигао је девет мање.