НБА ПЛЕЈ-ОФ: Драма у тексашком ОБРАЧУНУ, ево коме је ПРИПАЛА (ВИДЕО+ФОТО)

10.05.2017. 08:01
San Antonio
Сан Антонио / Извор: Реутерс

Игран је продужетак у петом мечу.

Кошаркаши Сан Антонија победили су Хјустон 110:107 после продужетка, у петој утакмици четвртфинала НБА плеј-офа. Меч је имао драматичну завршницу, пошто је у додатној четвртини Џејмс Харден имао шут за победу. Капитен Ракета изблокиран је од стране Мануа Ђинобилија, па су Мамузе поново повеле у тексашком обрачуну са 3:2 у победама.

КЛС: Јовић као змај, Звезда има нову звезду! Добрић решетао са свих страна!

НОВИНАРИ ИЗНЕРВИРАЛИ ЏИКИЋА: Ево шта је тренер Партизана рекао о НЕПРИСТОЈНОЈ понуди љутог ривала (ФОТО)

Домаћин је сигурно ушао у меч. Током целе прве и делом друге четвртине, имали су предност, у једном тренутку и до девет разлике. У финишу првог полувремена, управо је Харден успео да кошевима донесе резултатски преокрет Хјустону, али ни гости нису имали ниједном двоцифрену предност.

Ражнатовић одржао предавање и одговарао на питања која интересују све љубитеље кошарке (ФОТО)

У завршници су одлучивала слободна бацања, а 11 секунди пре краја, код нерешеног резултата (101:101), Харден је направио фаул у нападу над Симонсом. Спарси чак нису ни шутнули на кош и покушали да тријумфују, па је Грег Попович био јако љут на Шпанца Пауа Гасола.

ЏИКИЋ НАЈАВИО: Ускоро растанак са једним кошаркашем (ФОТО)

Додатну главобољу тренеру Мамуза, задала је повреда најефикаснијег појединца Кеви Ленарда, на кога није могао да рачуна у продужетку. Доминирала је одбрана, па се на први кош чекало чак три минута. Постигли су га Ђинобили и Олдриџ, угуравши лопту кроз мрежицу, али је и он био поништен.

КЛС СУПЕР ЛИГА: Црно-бели после много муке СРУШИЛИ пантере (ФОТО)

На минут и по до краја, Патрик Беверли је убацио тројку за 104:101, да би Симонс са пенала вратио неизвесност. После фаула Аризе у контри Спарса, Грин је из игре погодио и додатно слободно бацање за 109:107 за Сан Антонио, само 30 секунди пре звука сирене.

Гордон је био непрецизан ван линије 7,25, док је Дени Грин имао шансу да постане јунак. Уместо да реши победника са пенала, погодио је само једно за 110:107. У самом финишу, после досуђеног судијског подбацивања, Џејмс Харден изборио се за три поена, али га је изблокирао Ману Ђинобили и постао херој тријумфа домаћина.

Упркос изласку пре продужетка, Кеви Ленард је био најефикаснији у домаћем тиму са 22 поена и 15 ухваћених лопти. Два мање убацио је Пати Милс, а Ламаркус Олдриџ имао "дабл-дабл" (18п, 14ск).

РАЗЛОГ ЈЕ БЕСКРАЈНО ДИРЉИВ: Ево зашто је Ајзеа Остин пропустио меч са Партизаном (ФОТО)

Иако је понео епитет трагичара, Харден је обележио дуел са новим трипл-даблом. Капитен Ракета постигао је 33 поена и томе додао по 10 скокова и асистенција. Патрик Беверли је 20 пута био прецизан, а Рајан Андерсон дао је 19 кошева.