NBA PLEJ-OF: Drama u teksaškom OBRAČUNU, evo kome je PRIPALA (VIDEO+FOTO)

10.05.2017. 08:01
San Antonio
San Antonio / Izvor: Reuters

Igran je produžetak u petom meču.

Košarkaši San Antonija pobedili su Hjuston 110:107 posle produžetka, u petoj utakmici četvrtfinala NBA plej-ofa. Meč je imao dramatičnu završnicu, pošto je u dodatnoj četvrtini Džejms Harden imao šut za pobedu. Kapiten Raketa izblokiran je od strane Manua Đinobilija, pa su Mamuze ponovo povele u teksaškom obračunu sa 3:2 u pobedama.

KLS: Jović kao zmaj, Zvezda ima novu zvezdu! Dobrić rešetao sa svih strana!

NOVINARI IZNERVIRALI DŽIKIĆA: Evo šta je trener Partizana rekao o NEPRISTOJNOJ ponudi ljutog rivala (FOTO)

Domaćin je sigurno ušao u meč. Tokom cele prve i delom druge četvrtine, imali su prednost, u jednom trenutku i do devet razlike. U finišu prvog poluvremena, upravo je Harden uspeo da koševima donese rezultatski preokret Hjustonu, ali ni gosti nisu imali nijednom dvocifrenu prednost.

Ražnatović održao predavanje i odgovarao na pitanja koja interesuju sve ljubitelje košarke (FOTO)

U završnici su odlučivala slobodna bacanja, a 11 sekundi pre kraja, kod nerešenog rezultata (101:101), Harden je napravio faul u napadu nad Simonsom. Sparsi čak nisu ni šutnuli na koš i pokušali da trijumfuju, pa je Greg Popovič bio jako ljut na Španca Paua Gasola.

DŽIKIĆ NAJAVIO: Uskoro rastanak sa jednim košarkašem (FOTO)

Dodatnu glavobolju treneru Mamuza, zadala je povreda najefikasnijeg pojedinca Kevi Lenarda, na koga nije mogao da računa u produžetku. Dominirala je odbrana, pa se na prvi koš čekalo čak tri minuta. Postigli su ga Đinobili i Oldridž, uguravši loptu kroz mrežicu, ali je i on bio poništen.

KLS SUPER LIGA: Crno-beli posle mnogo muke SRUŠILI pantere (FOTO)

Na minut i po do kraja, Patrik Beverli je ubacio trojku za 104:101, da bi Simons sa penala vratio neizvesnost. Posle faula Arize u kontri Sparsa, Grin je iz igre pogodio i dodatno slobodno bacanje za 109:107 za San Antonio, samo 30 sekundi pre zvuka sirene.

Gordon je bio neprecizan van linije 7,25, dok je Deni Grin imao šansu da postane junak. Umesto da reši pobednika sa penala, pogodio je samo jedno za 110:107. U samom finišu, posle dosuđenog sudijskog podbacivanja, Džejms Harden izborio se za tri poena, ali ga je izblokirao Manu Đinobili i postao heroj trijumfa domaćina.

Uprkos izlasku pre produžetka, Kevi Lenard je bio najefikasniji u domaćem timu sa 22 poena i 15 uhvaćenih lopti. Dva manje ubacio je Pati Mils, a Lamarkus Oldridž imao "dabl-dabl" (18p, 14sk).

RAZLOG JE BESKRAJNO DIRLJIV: Evo zašto je Ajzea Ostin propustio meč sa Partizanom (FOTO)

Iako je poneo epitet tragičara, Harden je obeležio duel sa novim tripl-dablom. Kapiten Raketa postigao je 33 poena i tome dodao po 10 skokova i asistencija. Patrik Beverli je 20 puta bio precizan, a Rajan Anderson dao je 19 koševa.